В Ізраїлі знайшли скульптурне зображення біблійного царя

В Ізраїлі знайшли скульптурне зображення біблійного царя

На півночі Ізраїлю знайшли скульптуру імовірно біблійного царя, що датується 1 тисячоліттям до н.е. Про це повідомляє Новий час з посиланням на Science Alert.

Розмір фігурки складає всього 5 сантиметрів. Археологи знайшли її під час розкопок на ділянці під назвою Абель Бейт-Маака, на південь від кордону Ізраїлю і Лівану, недалеко від міста Метула. У IX столітті до нашої ери це місце знаходилося між трьома впливовими регіонами: арамейським Дамаском на сході, фінікійським містом Тир на заході та Ізраїльським царством, чия столиця Шомрон розташовувалася на півдні.

Роберт Маллинс, який брав участь в розкопках висловив припущення, що скульптура зображує саме царя.

«Очевидно, що це була дуже поважна людина. Навіть якщо не звертати увагу на його корону, бороду і волосся, скульптура була створена з художньою точністю, майже нечуваною для того часу і регіону », – відзначили дослідники.

На користь цієї версії говорить і той факт, що в XIX столітті археологи співвіднесли Абель Бейт-Маака з містом зі схожою назвою, який згадується в Книзі Царів (в православній Біблії – книга Царств). Як згадується в одній із глав, місто був атаковане арамейським царем Бар-Хададом II під час походу проти Ізраїльського царства.

«З огляду на те, що голова була знайдена в місті, який знаходився на кордоні трьох різних давніх царств, ми не знаємо, зображує він царя Ахава з Ізраїлю, короля Азаїла з Дамаска або короля Етбаала з Тиру, правителів, які відомі з Біблії та інших джерел . Голова представляє королівську загадку », – наголошується в прес-релізі вчених.

Щоб розгадати таємницю скульптури, археологи планують продовжити розкопки в кінці червня 2018 року.

Admin

Admin

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial