Біля Софії Київської археологи виявили поховання старіше за сам собор

Археологи, які проводять розкопки біля стін Софійського собору, виявили унікальні знахідки: монети, кераміку і навіть стародавнє поховання старіше за сам собор. Про це повідомляє «Сегодня».

Розкопки проходять з липня і знаходяться з в 25 метрах від собору на місці провалу, який стався в квітні цього року. У нацзаповіднику «Софія Київська» тоді припустили, що просісти земля могла над стародавнім підземеллям XVII-XVIII ст., яке використовувалося як монастирський погріб.

 «Нам вдалося заглибитися майже на три метри. Коли почали копати, виявилося, що тут два провали: один, вужчий, який стався цієї весни, і другий, ширшкий, що утворився в 2000 році. На останньому ми і зосередилися. Щоб дійти до льохів, потрібно спуститися ще метра на два. Що нас чекає внизу – важко сказати. Наше завдання – відкрити його, визначити стан і по можливості зробити тимчасове зміцнення аварійних ділянок, щоб більше не ставалися провали», – розповідає археолог Тимур Бобровський.

Згідно з однією з гіпотез, льохи виникли на місці більш ранніх підземних ходів часів Київської Русі.

«Ходили навіть легенди, що в цих підземеллях захована бібліотека Ярослава Мудрого, але це навряд чи. Справа вся в тому, що, копаючи льохи в XVII столітті, бібліотеку, якби вона там була, вже виявили б», – говорить Бобровський.

 

Добавить комментарий