Блаженніший Митрополит Онуфрій: «Добро потрібно робити таємно» (ВІДЕО)

«Господь — джерело всіх благ. Ми — лише знаряддя в Божих руках, ми є тією ложкою, якою Господь годує жебрака, тим посохом, яким Господь допомагає людині подолати відстань».

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій зазанчив про це під час проповіді в Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Господь є джерелом всякого блага. Не я, не ви, а — Господь. І Він дає нам все, як Він вважає за корисне і потрібне, і часто через інших людей», — відповів на питання Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Однак, як додав Владика, якщо людина зробить добро і буде про це розповідати, то закриє собою Бога для іншої людини і таким чином не дасть їй можливості подякувати Богу за отримані блага. Окрім того, добро, зроблене про людське око, тішить гординю. «Гординя, — додав Архіпастир, — веде людину до деградації, до погибелі».

Саме тому важливо, щоб ми не приписували собі добрі справи і пам’ятали, що ми лише знаряддя в Божих руках, і щоб облагодіяний побачив, що добро для нього через благодійника робить Бог.

«Митець пише картину за допомогою пензля, а хірург оперує хворого за допомогою скальпеля. Але не пензель, не скальпель написали картину або прооперували людину. Бог є і митцем, і лікарем, а ми — тільки знаряддя в руках Божих… Ми є тією ложкою, якою Господь годує жебрака, тим посохом, яким Господь допомагає людині подолати відстань. І блаженна людина, яка знає це і дякує за все Богові», — резюмував Митрополит Онуфрій.

Добавить комментарий