«Слово Предстоятеля»: Як розпізнати, чи не зв’язані ми духовно лестощами сатани (Відео)

В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов сьомий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів.

Предстоятель розповів про зміст Євангельської історії про зцілення Спасителем скорченої жінки, яка страждала недугом 18 років (Лк. 13: 10-21). Начальник синагоги почав обурюватися і докоряти Спасителю, адже в день суботній ніхто не мав права працювати, зокрема і зцілювати людей.

Тоді Христос запитав у нього, хіба у день суботній не відв’язуєте ви свого вола чи осла і не веде поїти? А цю дочку сатана зв’язав 18 років назад, чи не належало звільнити її від уз в день суботні?

За словами Блаженнішого владики, всі людські тілесні хвороби мають різне походження.

«Людина може захворіти від неправильного користування своїм тілом, — назвав причину хвороби Архіпастир. — Але є  ще одна причина: коли Бог попускає і сатана зв’язує людину і вона хворіє тілесно. Та за будь-якої причини нашої хвороби ми повинні звертатися до Бога і просити, щоб Бог нас зцілив».

Що ж до начальника синагоги, його обурення нам не зрозуміле. Бог наказав єврейському народу на Синайській горі берегти день суботній, як прообраз приходу Спасителя, який дасть справжній спокій, мир і радість. Коли прийшов Спаситель, день суботній втратив своє значення. Але начальник синагоги про це не знав, тому що він не впізнав у Христі Бога, адже мав неправильне уявлення про Спасителя. Іудеї чекали Месію, який прийде у вигляді суворого царя та наведе лад у світі і підпорядкує його іудеям. А коли вони почули, що царство Христа не від цього світу, це їм не сподобалось.

Блаженнійший Онуфрій нагадав про те, «наскільки важливо для людини мати правильне поняття про Бога, тому що саме це оберігає нас від таких вчинків, які ображають Бога», і робить нас по-справжньому щасливими.

Як зазначив Його Блаженство, ми маємо замислитися над тим, якою людиною є кожен із нас. Ми належимо до тих, хто піклується тільки про земне, розкішне життя, високі посади, а тому — «згорблені лестощами сатани до землі», чи до тих, хто прагнуть до Бога і за все Йому вдячні, а тому — «вільні від пут лестощів».

«Тільки та людина, яка вільна від пут лестощів, має у собі мир Божий і має реальне життя, яке не тільки охоплює землю, а продовжується у Вічності, та є щасливою в істинному сенсі цього слова», — резюмував Митрополит Онуфрій.

Добавить комментарий