Сьогодні, 15 грудня, у Києві проходить «об’єднавчий собор», на якому українські політики і представники розкольницьких організацій збираються оголосити про створення нової «Православної Церкви» в Україні.
NEWOD стежить за ходом подій.
9:00 За інформацією NEWOD, до столиці масово звезли бюджетників для участі в мітингу на підтримку Томосу. За словами очевидців, на Хрещатику зупинялись автобуси, люди з яких колонами йшли до площі.
У Києві посилили заходи безпеки. У місті чергує близько 4 тисяч правоохоронців — Нацполіція, Нацгвардія та рятувальники.
У місцях масового скупчення людей встановили рамки, також по місту чергують вибухотехніки та кінологи.
Попри Різдвяний піст зі сцени на Софійській площі лунає музика, натовп підбадьорюють артисти. Ікони, хрести, корогви — ці важливі атрибути віруючих людей заміняють державні прапори.
11:00 З ієрархів Української Православної Церкви на «собор» прибули Митрополит Вінницький и Барський Симеон у супроводі благочинного Вінницького районного благочиння архимандрита Дорофея (Маркевича), а також митрополит Переяслав-Хмельницький и Вишневський Олександр (Драбинко).
12:29 З’явилась інформація, що на «об’єднавчий собор» прибув сам Варфоломій. Про це повідомляє видання ВЕСТИ. У зв’язку з цим сам «собор» перенесли на другу половину дня, хоча він мав початись о 10:00. (Інформація не підтвердилась).
Захоплення храму у Вінниці
Вінницький Свято-Преображенський кафедральний собор Української Православної Церкви захопили відразу після ранкового богослужіння. Про це повідомляє видання СПЖ.
Як стало відомо виданню з власних джерел, вранці 15 грудня до кафедрального собору Вінниці під’їхали близько 20 молодих людей спортивної статури і відібрали в охорони ключі від усіх приміщень комплексу.
«Забирайте свої речі і йдіть», — заявили вони представникам УПЦ.
Прес-служба Вінницької єпархії спростовує дану інформацію і повідомляє, що «юридично приміщення Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці передані у постійне безоплатне користування релігійній громаді собору і на даний момент залишаються в користуванні громади. В той же час будівлі собору і історичного архітектурного комплексу «Мури», до якого вони входять і який є пам’яткою архітектури національного значення», є власністю держави України і перебувають під її охороною».
В свою чергу видання СПЖ стверджує, що спростування з’явилось під тиском. Штатна охорона церковної будівлі відсторонена від виконання своїх службових обов’язків. Хто буде закривати собор і у кого будуть ключі від дверей, як і раніше залишається невідомим.
Новини з Вінниці все більш тривожні, тому виносимо їх в окрему публікацію: У Вінниці захоплено собор УПЦ: клірикам погрожують і не пускають в єпархіальне управління
А тим часом на Софійські площі:
Ігри за лаштунками «собору»
Побачивши, що навіть прихильники автокефалії з УПЦ не йдуть на «об’єднавчий собор», станом на 14 грудня Константинопольський патріархат вирішив погодитися з кандидатурою, яку пропонує Порошенко в якості предстоятеля «Єдиної української православної церкви». Йдеться про митрополита Вінницького Симеона.
Про це виданню «Страна.ua» повідомило джерело в навколоцерковних колах.
Тільки так можна спробувати залучити до участі в соборі ще частину канонічних єпископів. І тільки так можна уявити собор об’єднавчим, а не установчим.
У той же час, за Симеона голоси збираються вкрай важко, так як переважна більшість учасників собору — це представники Київського патрірхата, глава якого — Філарет наполягає на кандидатурі своєї правої руки — Епіфанія.
Представники Порошенко і Варфоломія намагаються внести розкол в ряди філаретівців. За попередніми даними, їм вдалося заручитися підтримкою частини делегатів від КП, які підтримують митрополита Луцького і Волинського Київського патріархату Михайла. Та й сам він, як кажуть в церковних колах, давно приятелює з Симеоном.
Також за Симеона може по команді представників Вселенського патріархату віддати голоси делегація УАПЦ. Її керівництво ще з жовтня заявляє, що підкоряється будь-якому рішенню Стамбула. Але чи вистачить цих голосів, щоб перебити кандидатуру Епіфанія — поки незрозуміло.
14:00 Учасникам «собору» роздали статут нової Церкви.

Фото із Софійського собору розмістив спікер Президента.

«Радіти» Томосу за наказом Президента звозять навіть студентів
«Радіти» Томосу на прохання адміністрації Президента збирались учора чи не у половині районів Чернігівської області, — пише видання Час Чергігівський.
Цього разу до справ церковних масово залучають і студентів вищих навчальних закладів Чернігова. Кожен із них отримав «квоту» — скільки студентів має поїхати підтримати створення української церкви.
Президент у президії
Президент також поділився фото із Софійського собору
16:00 А ось промова Петра Олексійовича:
16:50 Стало відомо, що нову церковну структуру в результаті «об’єднавчий собор» очолив єпископ «київського патріархату» Епіфаній, права рука Філарета. Про це повідомляє Ліга.Новости.