Митрополит Онуфрій розповів, яка молитва буде почута Богом

В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов шістнадцятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів.

Предстоятель розповів зміст євангельської історії про зцілення Спасителем сліпого чоловіка (Лк. 18: 35-43) та пояснив, чому саме вона навчає нас.

По-перше, як підкреслив Митрополит Онуфрій, ця священна історія нас вчить тому, якою має бути правильна молитва.

«За логікою, людина повинна просити конкретного — здоров’я, багатства, полегшення у скорботах, успіхів у бізнесі та справах. Але правильною є молитва сліпого: «Іісусе, Сине Давидів, помилуй мене!» (Лк. 18: 38)», — зазначив Блаженніший владика, нагадавши, що всі наші хвороби, скорботи і невдачі є «породженням гріхів».

«Тому правильна молитва — молитва покаяння», — підкреслив Предстоятель.

Друге, чому вчить ця історія, за словами Владики: «у молитві людина має бути наполегливою».

«Якщо ми станемо на молитву, то нам обов’язково щось буде заважати.., — сказав Його Блаженство, — але людина має бути наполегливою в молитві, тоді ця молитва принесе плоди».

Третє, чому ми навчаємося, — це смирення.

«Зціливши сліпого, Господь сховав свою людську природу, — пояснив Блаженніший владика. — Тому роблячи добрі справи, ми повинні про це пам’ятати».

Насамкінець Предстоятель закликав усіх вчитися правильній молитві — покаянній і наполегливій — та не забувати «ховати себе у тінь смирення», коли робимо добро ближньому.

Добавить комментарий