13-у добу триває безперервне молитовне стояння віруючих УПЦ на Буковині

Громада УПЦ в селі Васловівці Чернівецької єпархії 13-у добу продовжує безперервне молитовне стояння за мир в Україні та православну віру.

Молитва в місцевому Свято-Успенському храмі не припиняється ні вдень, ні вночі. За добу віруючі прочитують всю Псалтир, молячись про мир в їхньому селі і в Україні.

У неділю 27 січня о актовому залі сільського навчально-виховного комплексу відбулися збори територіальної громади села. Як повідомляє місцеве видання «Молодий буковинець», в заході взяло участь 194 особи, які проголосували ( голосів «проти» і«утримався» не було) за перехід Свято-Успенської православної громади в «ПЦУ».

В цей же день віруючі провели в храмі свої збори. Члени громади — 272 людини — одноголосно підтвердили свою вірність Українській Православній Церкві і Її Предстоятелю Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію. Про своє рішення вони поінформували виконавчі органи місцевого самоврядування та моніторингову місію ОБСЄ в Чернівецькій області.

Тоді ж і почалося молитовне стояння за мир в Україні та за право вільно молитися в храмі канонічної Церкви. Хоча проведене територіальною громадою села голосування і було незаконним, парафіяни УПЦ не можуть бути впевнені, що не залишаться без рідного храму.

 «Сім днів тому в очах парафіян читався страх, невпевненість, сльози, розгубленість від того, що рідні односельці, хрещені в одній Церкві, раптом опинилися серед гонителів віри Християнської. З 1881 року в цьому храмі служиться Літургія, але такого храм ще не знав … »- повідомляється на сторінці громади в Facebook.

Через тиждень посиленої молитви в очах людей читається радість, любов, довіра Богу і гостинність до всіх, хто хоче приєднатися до спільної молитви.

До слова, старовинний Свято-Успенський храм був побудований з ініціативи далекого родича декількох його нинішніх прихожан — видатного церковного, громадського і культурного діяча, першого Архієпископа Чернівецького і Митрополита Буковини і Далмації владики Євгенія (Гакмана; 1793-1873). Уродженець села, на схилі років він захотів побудувати на місці вже застарілої, дерев’яної церкви, в якій його хрестили, новий кам’яний храм.

Добавить комментарий