Папа Франциск визнав, що католицькі черниці зазнають сексуальної експлуатації з боку священиків

Папа Римський Франциск визнав, що католицькі черниці нерідко піддавалися сексуальній експлуатації з боку священиків, і що ця проблема зберігається і донині. Про це понтифік сказав у ході бесіди з журналістами, які супроводжували його під час його візиту в Об’єднані Арабські Емірати, передає інформаційне агентство CWN.

«Це так; це проблема », — сказав Папа Франциск у відповідь на запитання кореспондента Associated Press Ніколя Уінфілда. «Я б наважився сказати, що людство ще не дозріло», — зазначив понтифік.

Далі Папа Франциск сказав, що експлуатація жінок взагалі є «культурною проблемою», і вона «в деяких цивілізаціях трохи сильніша, ніж в інших».

«Ми працюємо над цим довгий час», — продовжив Папа Римський, повідомивши, що деякі священики Католицької Церкви були в зв’язку з цим відсторонені від служіння, а деякі чернечі ордени взагалі скасовані через їхню причетність до сексуальної експлуатації.

У свою чергу, офіційна газета Ватикану L’Osservatore Romano минулого тижня заявила, що жорстоке поводження з черницями з боку священиків і єпископів часом «посилюється тим фактом, що жорстоке поводження з жінками призводить до дітородіння і, отже, є причиною примусових абортів і появи дітей, які не визнаються священиками ». Якщо Церква «продовжить закривати очі на скандал», пише Лусетта Скараффіа, «умови гноблення жінок в Церкві ніколи не зміняться».

Як би там не було, Папа Римський Франциск вперше однозначно назвав питання сексуальної наруги над черницями «проблемою», яка існує в Католицькій Церкві.

Добавить комментарий