Блаженнійший Онуфрій: Піст допомагає людині відновити Божественну гармонію

У черговому випуску програми «Слово Предстоятеля» Блаженніший Онуфрій розповів про те, що тільки Божественна гармонія робить людину здатною розуміти Бога.

9 лютого 2019 року на телеканалі «Інтер» вийшов 17-й випуск передачі «Слово Предстоятеля», в якому Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій нагадав про значення посту в житті людини.

Владика пояснив буквальний і алегоричний сенс євангельської історії про багатого митаря Закхея, який заліз на фігове дерево, щоб побачити Спасителя (Лк. 19: 1-10). Блаженніший Митрополит Онуфрій підкреслив, що цією притчею Церква починає готувати віруючих до Великого посту.

«На перший погляд, немає нічого спільного між Закхеєм, фіговим деревом і постом. Однак це тільки здається. В алегоричному сенсі смоківниця уособлює собою піст, який дозволяє пізнати Бога», — пояснив Його Блаженство.

Він також нагадав, що Спаситель увійшов в будинок митника Закхея, який вважався серед людей великим грішником: «Нині прийшло спасіння цьому дому, бо й він син Авраама, тому що Син Людський прийшов, щоб знайти та спасти, тих, хто загинув» (Лк. 19: 9-10).

За словами Архіпастиря, піст, який називають і «матір’ю цнотливості», і «духовним мечем, яким знищуються наші духовні пристрасті», є ще й тим знаряддям, за допомогою якого людина відновлює Божественну гармонію в своїй природі.

«Тільки Божественна гармонія робить людину здатною розуміти Бога, — підкреслив Предстоятель. — Подивися на себе, християнин, чи маєш ти в собі цю гармонію? Якщо не маєш, то будемо працювати, щоб її відновити. Для цього нам Бог подарував Великий піст».

Блаженніший Онуфрій закликав віруючих максимально зберігати «гармонію, яку Бог створив в людині», оскільки такі люди «і живуть довше, і більш духовно досконалі, і більше люблять Бога».

Добавить комментарий