У Хевроні обрушився Мамврийский дуб

У Палестині впав Дуб Авраама, загибель якого, за переказами, є однією з ознак кінця світу.

При падінні засохлого дерева молодий пагін не постраждав, повідомляє на своїй сторінці в Facebook Олександр Ворсин, і публікує фото  дерева, що впало.

Мамврийский дуб, або Дуб Авраама — дерево, під яким, згідно з Біблією, Авраам приймав Бога. Біблія повідомляє, що «явився до нього Господь між дубами Мамре, а він сидів при вході в намет, під час денної спеки» (Бут. 18: 1). Авраам запропонував трьом ангелам, що з’явились йому в образі подорожніх: «спочиньте під деревом» (Бут. 18: 4). Згідно з переказами, дерево збереглося до наших днів. Це вічнозелений палестинський дуб, якому, як вважають, близько 5000 років.

Знаходиться на території російського монастиря Святої Трійці в Хевроні, в 3 км на північний захід від печери Махпела, на Західному березі річки Йордан, в Палестинській автономії.

Дерево виявив начальник Російської духовної місії в Єрусалимі архімандрит Антонін (Капустін). У 1868 році він придбав ділянку землі, на якій ріс дуб. У XX столітті поблизу був збудований монастир Святої Трійці. Після Жовтневої революції земля перейшла у володіння РПЦЗ, з 1997 року передана РПЦ.

На думку фахівців, в результаті будівельних робіт, проведених в сімдесяті роки XX століття, коли навколо стародавнього дерева була зведена кільцева підпірна стінка в формі чаші, почався поступовий, але незворотний процес відмирання коренів дуба. Через чверть століття це призвело до того, що і стовбур дерева повністю засох. Останній зелений лист на основному стволі Мамврийского дуба бачили в квітні 1996 року.

До засихання дерева вважалося, що дві частини дерева символізують два заповіти, засохла частина — Старий Завіт (період виконаного закону, заповіт на зміну якому дано новий: Мат.5: 17, Рим.10: 4, Євр.8: 13), зелена — Новий Завіт (заповіт за законом духу життя: Рим.8: 1,2).

Існує православний переказ, що смерть цього дерева є однією з ознак кінця світу. Приблизно в 1997 році від кореня дерева почав рости новий молодий пагін, що дало віруючим підставу вважати, що світ в черговий раз помилуваний. За 20 років він перетворився в рунисте зелене молоде деревце.

Добавить комментарий