Рішення Афону: Ми залишаємося на стороні Вселенського Патріархату

Члени Священного Кіноту Святої Гори Афон зустрілися в понеділок, 11 лютого 2019 року, з метою обговорити останні події в Україні. Про це повідомило грецьке інформаційне агентство «Romfea.gr».

«Ми залишаємося на стороні Вселенського Патріархату і не будемо миритися з його приниженням», — сказали Члени Священного Кінота Святої Гори по закінченню зустрічі.

Зустріч проходила в закритому режимі. Багато говорилось про події, які викликали суперечки серед лідерів Православних Церков, а також на Афоні.

«Святе співтовариство має мудрість і досвід, щоб Афон не був інструментом і важелем тиску для досягнення чужих цілей», — йдеться у повідомленні.

Афоніти погодились, що еллінізм і Вселенський патріархат зустріли протест у Православ’ї. Проте заявили, що залишаються на стороні Вселенського Патріархату. Також вони висловили думку, що бажано в цей час дотримуватись мовчання, щоб не було неправильних тлумачень, до тих пір, поки ситуація не стане більш ясною.

«Ми хочемо зберегти мир і єдність Церкви», — зазначили афоніти.

ОНОВЛЕНО

Відмітимо, що за інформацією ресурсу «Царгород», який посилається на власні джерела, священний Кінот Святої Гори Афон на своєму засіданні 11 лютого  не приймав жодних колегіальних рішень щодо ставлення до новоствореної ПЦУ.

Видання повідомляє, що на вчорашньому засіданні Кіноту дійсно пролунала пропозиція обговорити «українське питання», проте представники всіх монастирів Афона прийшли до думки, що обговорення цієї теми слід відкласти. Після цього питання ПЦУ було закрите і до нього більше не поверталися.

Також джерела «Царгорода»заперечують, що під час зустрічі були зроблені будь-які заяви про підтримку афонітамі позиції Константинопольського патріархату по просуванню ПЦУ і висловлювання про статус еллінізму.

13 лютого розповсюджену виданням «Romfea.gr» інформацію спростував  Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Згідно інформації, отриманої зі Священного Кіноту (органу управління на Святій Горі), 11 лютого 2019 року на Афоні відбулося його чергове засідання за участю представників усіх афонських монастирів. Слід зазначити, що всупереч поширеним в ЗМІ повідомленням, питання про церковну ситуацію в Україні не було внесено до порядку денного засідання. Також не відповідають дійсності відомості про те, що нібито на засіданні було прийнято заяву на цю тему.

Представники Афонських монастирів були одностайні в рішенні утриматися від будь-яких коментарів щодо церковної ситуації в Україні.

Нагадаємо, що напередодні заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич зазначав, що  для Афону настав момент істини …

Миколай Данилевич також зазначив:

В нас на Західній Україні після всього цього прості віруючі люди кажуть так:  «Прості одружені приходські священики на Західній Україні з купою дітей не бояться втратити свої храми, не бояться бути вигнаними зі своїх храмів, йдуть служити в хату, але залишаються вірними Церкві, вірними священицькій присязі, являючи цим самим подвиг сповідництва, не йдуть в розкол, а деякі афонські монахи, які не мають сімей, які не ризикують нічим, які мали б бути зразком вірності Церкві, бояться свідчити правду».

 

Добавить комментарий