Держслужбовцям Женеви заборонили носити релігійні символи в робочий час

Жителі Женеви підтримали «Закон про світську державу», який забороняє будь-яким держслужбовцям, в тому числі вчителям і депутатам, носити релігійні символи.

10 лютого 2019 року в швейцарському кантоні Женева відбувся референдум, на якому виборці висловилися, в тому числі, з приводу нової редакції кантонального закону, що регулює відносини держави і релігійних організацій. Про це повідомляє «Swissinfo».

«У Женеві виборці проголосували за відділення Церкви від держави, — йдеться в повідомленні. — За попередніми підрахунками, нову редакцію кантонального «Закону про світську державу» підтримали більшістю в 55% голосів».

Згідно з цим законом, всі співробітники кантональних і муніципальних органів влади і державних установ, які за родом своєї діяльності знаходяться в контакті з людьми, повинні утриматися від носіння і використання зовнішніх знаків релігійної приналежності, будь то натільні хрести, головні хустки або шапочки-стоси. Такі ж обмеження поширюються і на осіб, які займають виборні політичні посади. У приватному житті депутати, вчителі та чиновники можуть продовжувати носити релігійні символи, але не в робочий час.

Відзначається, що прийняття суперечливого «Закону про світську державу» бурхливо обговорювалося в кантоні протягом п’яти останніх років: прихильники вимагали перегляду застарілого законодавства, яке регулює відносини Церкви і держави, а противники стверджували, що закон про секуляризм надає чиновникам занадто багато влади і порушує права людини.

Добавить комментарий