Фонд «Фавор» допоможе громаді села Угринів на Волині збудувати новий храм замість захопленого

З початку 2014 року по території нашої країни прокотилася хвиля захоплення храмів УПЦ, в результаті якої парафіяни часто залишалися, в прямому сенсі, не тільки без храму, а під відкритим небом і без всякого церковного майна. Особливо частими були захоплення в західних регіонах. Не минула ця чаша і жителів села Угринів, Волинської області. 10 вересня 2014 року, в результаті протиправних дій 200-річний храм був захоплений. … Але, на жаль, на цьому біди приходу не закінчилися. Далі, були судові розгляди, спроби виселення священика з родиною із займаного будинку, неправомірна передача в січні 2018 року, побудованої спільними зусиллями громади та місцевого підприємця (пізніше змінив своє ставлення до громади), нової цвинтарної церкви …

Не дивлячись на все, в селі продовжувала звучати молитва — Божественна літургія відбувалася в будинку священика. Громада почала шукати вихід із ситуації, спроби отримати іншу земельну ділянку під церкву закінчилися невдачею — сільрада відмовила. На даний момент, меценати допомогли вирішити проблему з ділянкою для будівництва нового храму, а також частково з житлом священика (в новому будинку немає комунікацій). Храм буде зводитися за типовим проектом домашньої церкви, так як робиться в селі Котюжини.

Для жителів села все, що відбулося — справжня трагедія, адже не тільки парафіяни залишилися без храму, стався розкол всередині сімей, близькі родичі в сварці, хоча до цього громада Хрестовоздвиженського храму УПЦ та інші селяни жили досить мирно. Основним завданням для прихожан і настоятеля на сьогоднішній день є будівництво нового парафіяльного храму, а також відновлення мирних відносин всередині села, відновлення душевної рівноваги його жителів, чого можливо досягти тільки шляхом любові і прощення. Найдієвіший шлях любові — молитва за людину, а найдієвіша молитва — спільна молитва, принесене в церкві за богослужінням.

Громада Хрестовоздвиженського храму, його настоятель, а також меценати прикладають максимум зусиль для реалізації проекту будівництва нового домового храму на честь ікони Божої Матері іменованої «Несподівана радість».

У важкі для церкви часи нікому не можна стояти осторонь, а посильна допомога в будівництві нового храму – та сама крапля миру, про яку так просять спраглі мешканці села  Угринів, Волинської області.

Допомогти можна за реквізитами, вказаними на сайті благодійного фонду «Фавор».

Добавить комментарий