Після депортації владику Гедеона запросили виступити в ООН і Конгресі США

Владика Гедеон впевнений, що своїми діями щодо нього влада України лише підтвердила факти дискримінації УПЦ, про які він напередодні розповів у Конгресі США.

Після позбавлення українського громадянства і примусової депортації з України настоятель Десятинного монастиря єпископ Макарівський Гедеон (Харон) має намір виступити в ООН і Конгресі США та розповісти про гоніння на канонічну Українську Православну Церкву з боку керівництва держави. Про це владика заявив у коментарі виданню «Страна.ua».

«Коли все це сталося, мені дзвонили і з Конгресу США, і різні політики, і журналісти CNN, Fox News і інших всесвітньо відомих ЗМІ.  Для всіх це стало підтвердженням моїх слів, тих моїх виступів, які у мене були в США, що в Україні відбуваються політично-релігійні гоніння. Все, що я говорив, фактично влада України прямо підтвердила».

Єпископ підкреслив, що він на 100% громадянин України.

«Я народився в Україні, і є законним громадянином України. Це моя країна. І ніхто цього не змінить».

За його словами, зараз він знаходиться в США як український політичний біженець.

«Я раніше говорив в цілому про факти утисків, а тепер на собі це все відчув, — зазначив намісник Десятинного монастиря. — Я вже говорив у Конгресі США, куди мене запросили деякі конгресмени, про факти дискримінації канонічної Церкви владою України і передав Держсекретарю США Майклу Помпео і американським конгресменам офіційну заяву УПЦ, в якій ми просимо розглянути випадки порушення прав і свобод віруючих. Тепер вони бачать живий приклад порушення прав людини. І ось зараз я буду проводити в Нью-Йорку і Вашингтоні зустрічі, доносити правду про ситуацію в Україні. Мене вже запросили в Організацію Об’єднаних Націй для виступу. Повторно запросили до Конгресу США, щоб я розповів про це свавілля ».

Владика Гедеон нагадав, що вся ця ситуація сталася напередодні засідання Верховного Суду України за позовом про визнання недійсним звернення парламенту до патріарха Варфоломія щодо отримання Томосу, де він повинен був виступати в якості позивача.

«Мабуть, для того, щоб я не зміг виступити в суді і довести, що Верховна Рада не мала права звертатися до Варфоломія і не була уповноважена народом України це робити, влада пішла на такі заходи.

За Конституцією, Верховна Рада має конкретні права і обов’язки. Ніде не йдеться про те, що парламент мав право звертатися до Варфоломія. Але свої права вони добре знають, а обов’язки, на жаль, ні.

І тепер перейшли на особистості, щоб не дати мені можливість все це озвучити в суді. Це черговий виток гонінь на Церкву. Це немислимо, щоб єпископа позбавили громадянства і вигнали з країни без суду і слідства », — сказав єпископ Української Православної Церкви і висловив надію, що« з Божою поміччю все ми вистоїмо».

На запитання, якою процесуальною нормою керувалися прикордонники, коли не впустили його в Україну, Владика Гедеон зазначив:

«Ні рішення суду, ні указу президента, нічого такого у них не було. Жодної підстави депортувати мене, громадянина України, у них не було. Це абсолютно політичний напад на священнослужителя Української православної церкви. Це насправді смішно — прикордонники мені кажуть, що мій паспорт загублений. Як він може бути загублений, якщо я його не втрачав? Як він може бути загублений, якщо я з цим паспортом літаю багато років, 2 тижні тому я з цим паспортом вилетів з України?

Я їм кажу — ось він у мене в руках. Вони кажуть, де? Я їм показую, вони його відбирають і кажуть — тепер у вас його немає. Це політичне беззаконня.

До мене на допомогу приїхали народні депутати, юристи, адвокати, але прикордонники нікого не пропустили. Навіть швидку допомогу до мене не пропустили. Мене протримали 12 годин, а потім у супроводі спецназу посадили в літак і все».

Ситуацію з департацією владики Гедеона прокоментував заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич:

«Наша Церква зробить все необхідне, щоб захистити свого єпископа і повернути його в Україну, щоб він жив в тій країні, в якій народився. Він народився в Україні, у нього батьки живуть в Україні, було громадянство, паспорт і ніхто ніяких питань не ставив».

Добавить комментарий