Як в Україні відзначили День православної молоді

15 лютого, у день Стрітення Господнього, також урочисто відзначається Всесвітній день православної молоді.

ВОЛИНЬ

У Волинській єпархії УПЦ вже традиційно готують змістовні та пізнавальні заходи для молодих вірян. 18 лютого 2019 року, з благословення єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, з нагоди молодіжного свята в Луцьку відбувся фестиваль  «Стрітенняfest».

Розпочався він зі спільної молитви. Божественна Літургія була особливою, оскільки супроводжувалася поясненнями, котрі надавали священики: клірик Свято-Хрестовоздвиженського храму селища Колки протоієрей Михаїл Анісімов та настоятель Свято-Андріївського храму села Струмівка протоієрей Стефан Ярема.

Окрасою богослужіння був неперевершений спів хору студентів ВДС під керівництвом студента ІV курсу семінарії Олександра Цюрика.

У програмі заходу були також численні флешмоби та ігри, під час котрих учасники могли проявити свої таланти, відпочити й розважитися.

Завершився фестиваль «Стрітенняfest» у Палаці культури міста Луцька.

КРЕМЕНЧУГ

17 лютого 2019 року в Кременчуцькому міському палаці культури недільна школа Свято-Успенського кафедрального собору провела Стрітенський молодіжний бал, на який запросила і семінаристів Полтавської місіонерської духовної семінарії.

Програма святкового балу включала реконструкцію історичних бальних танців і старовинних бальних ігор, проведення майстер-класів, конкурс на кращу танцювальну пару, виступи творчих колективів та професійну фотосесію.

ОДЕСА

Православна молодь Одеси об’єдналася заради благої мети — всі виручені під час проведення Стрітенського балу кошти будуть передані на лікування дітей з онкологічними захворюваннями.

ЗАПОРІЖЖЯ

Благодійний вечір у Запоріжжі зібрав понад чотириста молодих людей з різних міст України, зокрема: Запоріжжя, Мелітополя, Енергодара, Харкова, Борисполя.

«Ми збираємося з вами в цей день вже протягом багатьох років, щоб не просто приємно провести час. Вважається, що на мові танцю говорить наше тіло. Але ж ви не тільки танцюєте, ви ще й спілкуєтеся, знайомитеся, краще дізнаєтеся один одного, тобто починаєте розуміти новий для себе світ людських відносин. Цим ми доводимо собі і показуємо цьому світу, що православна молода людина не обмежує себе лише огорожею церкви. Вона вільна і перш за все вільна душею, її дух вільний. Він відгукується на ту красу, яка зараз зосереджена в цьому залі: в музиці, в костюмах, в рухах, в особах », — сказав Митрополит Запорізький і Мелітопольский Лука і побажав усім зберігати чистоту свого серця і красу душі.

Святкування відбулись і у Бориспільській єпархії. На завершення зустрічі владика Антоній поспілкувався з молоддю та відповів на питання, а також оглянув фотовиставку молодіжної діяльності на парафіях Бориспільської єпархії.

Добавить комментарий