Через низьку відвідуваність у Нідерландах хочуть продати костел

Через низьку відвідуваність і відсутність коштів на утримання історичної будівлі в місті Утрехт (Нідерланди) виставили на продаж будинок католицького кафедрального собору.

Парафіяни підготували петицію, щоб призупинити продаж храму св. Катерини в Утрехті, повідомляє Catholic Herald.

Найбільш вірогідним потенційним покупцем будівлі собору є «Museum Catharijne Convent». Раніше в галерею релігійного мистецтва був перетворений монастир св. Катерини, подібна доля може спіткати і будівлю церкви.

Група парафіян, які вважають, що існує певна ймовірність того, що кількість католиків в місті все ж з часом зросте, організували онлайн-петицію. В даний час вона набрала понад 1 700 голосів.

«Закриття Кафедрального собору може призвести до того, що громада не розвиватиметься в майбутньому», — йдеться в петиції.

Храм св. Катерини був побудований як церква кармелітського монастиря на рубежі XV — XVI століть. Після Нідерландської революції і протестантської Реформації храм був переданий кальвіністам.

Храм повернули Католицькій Церкві в XIX столітті, а кафедральним він став в 1853 році після відновлення католицької архієпархії Утрехта.

Якщо храм св. Катерини продадуть, то єпископську кафедру перенесуть або в пріход св. Августина в Утрехті, або в католицький храм в Апельдорні, який розташований в 40 милях від Утрехта. В такому випадку це буде перший випадок в історії Католицької Церкви в Голландії, коли єпископську кафедру перенесуть через брак коштів або низьке відвідуваності.

Добавить комментарий