На Місяць відправили ізраїльський космічний апарат з цифровою Біблією на борту

Американська компанія SpaceX вивела в космос ізраїльський місячний апарат «Береш» (назва біблійної книги Буття на івриті).

Апарат доставить на Місяць капсулу часу, копія якої була вручена 17 лютого президенту Ізраїлю Реувену Рівліну в його резиденції. Капсула містить базу даних, яка налічує сотні цифрових файлів, в тому числі Біблію, повідомляє ТАСС.

«Успішне відділення місячного судна SpaceIL підтверджено. Розпочата двомісячна подорож космічного апарату на Місяць», — йдеться в Twitter-повідомленні компанії SpaceX.

 «Капсула часу — це величезна база даних, збережена на спеціальних дисках, які можна зняти з космічного корабля, і налічує сотні цифрових файлів, в тому числі Біблію і відомості про SpaceIL, будівництво космічного корабля, ізраїльську національну символіку, культурні цінності і матеріали, які збиралися громадськістю протягом багатьох років. Капсула часу залишиться на Місяці після завершення місії», — зазначили у прес-службі президента Ізраїлю.

Ізраїльтяни мали намір здійснити посадку свого апарату на Місяць ще 13 лютого, тепер же очікується, що станція здійснить посадку 11 квітня поточного року. Як відзначав профільний інтернет-портал Space.com, в разі успіху Ізраїль стане четвертою державою — після Росії, США і Китаю, — якій вдасться доставити автоматичну станцію на поверхню природного супутника Землі.

Фото: flickr.com/spacex

Добавить комментарий