«Слово Предстоятеля»: Людина робить себе доброю тільки через молитву і піст (відео)

Часто, коли люди читають у Святому Євангеліє «яскраве» оповідання про Страшний суд (Мф. 25: 31-46), то деякі ставлять таке питання: «Як Господь може зібрати в одному місці, в один час всіх людей, щоб звершити над ними Страшний суд?»

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій зауважив, що таким людям треба так відповісти: «Той, Хто створив неосяжний Всесвіт, який ми не тільки почуттями, а й розумом не можемо осягнути, Той зможе зібрати всіх людей в один час і створити над ними Праведний суд».

Про це Предстоятель розповів у двадцятому випуску щотижневої програми «Слово Предстоятеля», яка виходить на телеканалі «Інтер».

За словами Архіпастиря, згадуючи про Страшний суд, виникає ще одне питання: чому Свята Церква згадує про Праведний суд саме напередодні Великого посту, адже в Євангеліє немає слів про піст і молитву, а є тільки про те, що людина має творити добро.

«Людина повинна робити добро… Та для того, щоб бути спроможним творити ближньому жертовні і добрі справи, людина повинна себе зробити доброю, повинна навчити себе добру, — пояснив Предстоятель. — Людина робить себе доброю тільки через молитву і піст. Роблячи добро, людина і собі робить добро — звільняє себе від ненависті, злоби, ворожнечі, від гордині, що спотворює наш духовний образ, що робить нас духовними потворами».

Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав кожного зазирнути у себе і дати чесну відповідь, «чи зробили ми якісь справи, які гідні доброї відповіді на Страшному суді: чи ми годували голодних, чи ми поїли спраглих, чи ми приймали странників, чи ми одягали нагих»?  Якщо відповідь на це надзвичайно складне питання буде ствердною, то Архіпастир порадив і надалі так само проводити своє життя.

А якщо — ні, то в такому разі, як зазначив Владика, «почнемо з цього Посту працювати над собою, робити себе добрими, відсікати свої пристрасті і пороки, уподібнювати себе до Творця, Який є Джерелом добра і блага».

Адже, як додав Митрополит Онуфрій, тільки тоді ми будемо готові до того, що «Господь покличе всіх — хто вірує і не вірує, хто бажає і не бажає — на Страшний суд».

Добавить комментарий