Предстоятель: Людина має критикувати себе, а не інших (Відео)

Світом володіє дух критики, а не співчуття. Про це сказав Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій в проповіді на тиждень (неділю) про Страшний суд, 3 березня.

В цей день в храмах під час Літургії читався євангельський уривок про Друге пришестя Христа (Мф. 25: 31-46).

«Зараз такий дух в світі: всі один одного критикують, але ніхто не співчуває іншому. Людина повинна на себе дивитися, задавати собі питання «Я такий, яким повинен бути?», Себе критикувати і виправляти, але не ближнього, який перед Богом стоїть або падає, і Господь сильний його підняти», — сказав Предстоятель.

За його словами, в цьому євангельському уривку Господь ясно говорить про те, що за наше милосердне або жорстоке ставлення до людей ми відповімо перед Богом в день Страшного суду.

«Для того, щоб мати можливість творити для ближнього жертовні добрі справи, людина повинна себе зробити хорошою, навчити себе добру, а це можливо тільки через піст і молитву», — підкреслив Предстоятель.

Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав:

«Той, хто не робив добрих справ, хай з цього Великого посту почне працювати над собою, почне себе робити хорошим, за допомогою молитви і поста почне відсікати від себе пристрасті і пороки, щоб отримати гідну відповідь від Христа Спасителя на Страшному Його суді під час другого і славного Його пришестя ».

Добавить комментарий