«Остання точка. Дивовижні свідоцтва ченців та інших осіб, які живими проходили митарства»

Збірник неймовірних історій про посмертний досвід «Остання точка. Дивовижні свідоцтва ченців та інших осіб, які живими проходили митарства» випустило видавництво «Горлиця».

Книга побачила світ з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія і намісника Святої Успенської Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, а також має гриф Видавничого відділу УПЦ.

«Господь, шкодуючи нас і бачачи плачевний стан нинішньої людини, зберіг для нашої духовної користі унікальні свідчення Своїх обранців, які згодом стали в більшості своїй ченцями. Слово їх як удар для дрімаючих спадкоємців святих предків і дієво приводить до тями. Повідане на сторінках книги священством, братією і сестрами у Христі воістину надзвичайно. Та й як інакше назвати звістки з іншого світу? »- зазначено в анотації видання.

Унікальними свідченнями поділилися, в тому числі, митрополит Павло і найстаріший насельник і духівник Лаври архімандрит Аврамій (Куява).

Владика поділився сокровенним і дуже особистим — історією свого батька і його  випробуваннями на межі життя і смерті. Розповідь намісника Лаври про непросту тему поневірянь і переходу з тимчасового життя у вічне вельми втішна.

Наведемо уривок з книги — приклад, повіданий митрополитом Павлом, про значення поминання на Божественній Літургії:

«Коли тата не стало, я відразу звернувся до батька Василя, щоб він попросив моїх друзів помолитися про новопреставленого батька. Матушка Стефана прочитала за ніч весь Псалтир за упокій його душі. А я, втомлений після служби, приліг трошки відпочити і тут бачу уві сні чудовий білий дім. І радісний тато до мене звертається: «Мені побудували будинок. Бачите, який гарний? І мені подарували сімдесят два подарунка на день ангела. Я вам дуже вдячний. Це для мене такий прекрасний день!»

Я прокинувся і  розповів цей сон. Матушка Стефана припустила: «Може, це тому, що прочитали всю Псалтир?» А коли я приїхав додому, батько Василь зустрів мене словами: «Владико, я замовив сімдесят і дві Літургії і сімдесят два відспівування на 8 листопада». Сімдесят два! Ось вам доказ великої благодатної сили православної Літургії та того, як наші покійні до нас близькі».

Добавить комментарий