Мудро і від серця: відповідь Митрополита Чернiвецького i Буковинського на лист «ПЦУ»

Митрополит Чернiвецький i Буковинський Мелетій надав розгорнуту відповідь на звернення представників «ПЦУ», яке вони розмістили на своєму сайті.

Проста, мудра відповідь Владики, сповнена християнської любові, обов’язкова варта прочитання!

Цитати з листа:

Ви нас ображали не раз і сьогодні беззаконня, що кояться з боку влади і з вашого боку, нас дуже засмучує. Агресія ваших адептів зашкалює. Здається, ви вважаєте, що кількість т. з. «переведених в ПЦУ» (тобто захоплених, відбитих, «віджатих») церков на віки вирішує долю спасіння нашого народу.

Про помилки

Передбачаю ваше обурення – «а ви нас не ображали, не ганьбили?» І приймаю його. Чесно кажучи, слід визнати, що ми цього, цієї біди, десь і заслужили у Бога, бо не завжди у лихоманці полеміки за образом «розкольників – ворогів Церкви» вміли побачити подібних нам людей. В ажіотажі суперечок забули, що ви наші брати і сусіди, що Христос прийшов на землю і задля ради вас теж. Вибачте нас, браття! Не повторюйте наших помилок!

Про дипломатію

Благаю ще і ще раз, не ображайтеся на гострі кути – це те що болить, те що заважає. Це моя щира і недипломатична відповідь на ваше звернення, бо дипломатія часто заважає знайти правдиву істину.

Про засліплення Москвою

Прикро, браття, але нам здається, ви так засліплені Москвою, що за нею вже давно не бачите нас, служителів Божого вівтаря, звичайних українців, ваших співгромадян, яким до Москви немає ніякого діла. Ви тавруєте нас і Московським патріархатом, і Російською Церквою, і зрадниками, і п’ятою колоною, і чим ти не хочеш… І при цьому не бачите, що ми є, перш за все, християни… Закликаєте нас служити Господу і народу, нібито ми служимо не знаємо кому. Чому ви не розумієте, що саме наповнює наше життя? Чому для вас закриті наша щирість, наша вірність Богу, наша віра?

Про вибір

Ви ж самі свідчите проти себе, коли пишете – «священики і віруючі вийшли», «перейшли», «поміняли». Облиште нас, любі браття, ви це собі зробили – поміняли, перейшли, зрадили. Це ваш вибір. І ми вже не хочемо бути вам суддями. Живіть, служіть, моліться, як вам хочеться. Тільки благаємо: поважайте і наш вибір – нам не треба міняти чи перемінювати віру. В нас є все і нам нічого не заважає сьогодні спасатися.

Про безлад

Безлад вже починається. У вас троє Чернівецьких архієреїв на одну область. Сьогодні кожен з них правдами-неправдами хапає, що може… Данилові пішли Горошівці та Боянчук Заставнівські, Онуфрію – Карапчів Вижницький та Ясени Сторожинецькі, Герману – Шишківці Кіцманські… І що тепер? Де єдина ПЦУ? Куди ви переводите цих людей? До саморозпущеного Київського патріархату чи до вже неіснуючої УАПЦ? Таке враження, що ви дуже спішите і боїтеся, що щось станеться, об’єднані роз’єднаються чи хтось десь передумає та відмінить те, про що так багато говорили. У правдивій Божій Церкві так не повинно бути!

Повний текст листа читайте за посиланням.

Добавить комментарий