У Владивостоці планують встановити 68-метрову статую Ісуса Христа

Фігуру Ісуса Христа планують розмістити на Хрестовій сопці міста Владивосток.

На Хрестовій сопці міста Владивостока, де за радянських часів планували поставити пам’ятник Леніну, встановлять 68-метрову статую Ісуса Христа, повідомило регіональне інформаційне агентство «Primamedia».

Автори проекту хочуть, щоб фігура Спасителя освячувала хресним знаменням і благословляла на далекі плавання всі кораблі, які будуть прибувати в Російську Федерацію і відпливати з неї.

На сусідній сопці планують звести каплицю.

На місці, яке вирішили відвести під статую Ісуса Христа, в 1972 році ЦК КПРС доручив поставити бронзовий пам’ятник Леніну заввишки з 10-поверховий будинок. Заради цього збиралися знести 68 приватних житлових будинків, в жовтні 1972 на місці майбутнього монумента навіть встановили пам’ятний камінь і табличку. Через 9 років, в 1981 році, макет монумента вивезли на місце майбутнього розташування пам’ятника. Ще через 9 років, 25 лютого 1990 року бюро крайкому КПРС розпорядився провести демонтаж макету.

А ось ідея спорудити фігуру Ісуса Христа у Владивостоці, яка була б подібною до відомого монументу в Ріо-де-Жанейро, вперше виникла в 2015 році. Тоді фігуру Спасителя планували поставити на мисі Чуркін. За задумом проектувальників тієї статуї, всередині неї повинен був розміститися храм. Але тоді на будівництво не вдалося зібрати необхідну суму.

Статуя Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро менше розміром, ніж монумент, який готуються спорудити у Владивостоці. Бразильське Нове чудо світу має висоту 38 метрів, в той час як проектувальники майбутньої статуї на Хрестовій сопці розраховують, що її висота складе 68 метрів.

У 2018 році на одному з найвищих пагорбів Трускавця — Гошівській горі  — встановили зменшену копію статуї Христа з Ріо-де-Жанейро. Установку статуї профінансував автор ідеї Ігор Кісак, а сам проект попередньо узгодили з жителями Трускавця, особливо з тими, хто живе на вулицях, прилеглих до Гошівської горі, а також з представниками різних конфесій, які діють в цьому районі. Висота пам’ятника склала 9 метрів.

Добавить комментарий