Як зміцнити віру? Як повірити в Сина Божого?

Як же зміцнити віру, як повірити в Сина Божого, як повірити кожному Його слову настільки, щоб і віра наша була справжня, і молитва наша була почута Богом скоро, щоб нам не доводилося багато років волати день і ніч?

Багато з нас досить довго читає молитвослов і вранці, і ввечері, але щось толку в цьому великого немає. Чому так?

Тому що це читання не є молитва, це просто вичитування правил, яке саме по собі мало корисне, хоча якась користь від нього є: людина все-таки стоїть перед іконою, все-таки вона читає на славу Божу, все-таки примушує себе якусь-то працю приносити. Але праця ця тілесна, це не є живе звернення до Бога.

Можна навести такий приклад: пізно ввечері до людини приходить друг, і вона з радістю починає з ним розмовляти, забувши про те, що п’ять хвилин тому їй хотілося спати.

Чому це відбувається?

Тому що прийшла жива людина, і у них живе спілкування. Один іншому щось говорить таємне, а той йому відповідає. Живе спілкування, і душа це відчуває — вже час, два ночі, а вони ніяк не можуть наговоритися. Але тільки встав на молитву — відразу важко, тому що немає живого спілкування з Богом. Людина формально вимовляє: «Отче наш, що єси на небесах», абсолютно не думаючи і не відчуваючи, до Кого вона звертається, Хто в даний момент її слухає, перед Ким вона стоїть.

Тому Господь говорить:

Не в багатослівності будете почуті.

Кожне слово молитви повинно стати нашим словом і живим зверненням до Бога, тоді це буде молитва, в іншому випадку це все хоч і благочестиві вправи, і в них нічого поганого немає, але вони мало приносять користі, поки ми їх не перетворимо в справжню молитву.

Протоієрей Дмитро Смирнов

Добавить комментарий