Як Ісусова молитва може врятувати ваш шлюб?

Часто чоловіки докоряють дружинам: «Я для неї все, а у відповідь ніякої вдячності, захоплення, кудись безслідно зник блиск в очах, а про ніжність і ласку годі й згадувати». Висновок напрошується один: підкорювати вершини і вбивати драконів для такої принцеси зовсім не хочеться. І не важливо, що «принцеса» тягне на собі весь хатній клопіт і трьох дітей, в той час, як чоловік пропадає на роботі. Тут не до блиску в очах, будемо чесні.

І зворотній бік: втомлений, змучений «драконами», читайте фінансовими проблемами, дедлайнами та оскаженілим керівництвом, чоловік повертається додому, де замість «тихої гавані» зустрічає чергову порцію докорів та невирішених проблем.

Ось так, з дня у день лицар та принцеса крокують по життю, самотні, ображені, недооцінені.

Щоб розв’язати цей вузол докорів, самовиправдань та образ, потрібно не так багато. Просто кожен має поставити себе на місце іншого. Але от біда, егоїзм не дозволяє. Симфонії, які диявол під видом егоїзму розігрує у нашій свідомості, затьмарюють розум та все добре, що колись було у подружньому житті.

Ось як про такі ситуації розповідає протоієрей Максим Первозванський:

«Ти образився на власну дружину за те, що вона не приготувала вечерю та ще й відправила дітей укладати спати. Звідки взагалі взялася в тобі образа, і що з нею робити? А відбувається наступне: ти приймаєш помисел. Є таке найважливіше аскетичне поняття в Православ’ї, яке називається помисел. Помисел — це думка, що супроводжується почуттям.

Але насправді більшість помислів — взагалі не наші. Вони… нам пропонуються. Поруч з нами знаходяться товариші з рогами і хвостом. Вони ловлять відповідний наш стан, і як тільки у тебе виникає відчуття, наприклад, образи, тобі пропонується безліч помислів. Якщо ти дозволиш їм розвиватися, то можеш дійти до прабабусі своєї дружини. Я думаю, ти звертав увагу, що думка чіпляється таким чином одна за іншу, і згадується все. Ти тридцять років одружений, але можеш, наприклад, згадати, як дружина на весіллі сказала що-небудь твоїй мамі. І цілком нормальні відносини між подружжям раптом перетворюються в якесь пекло, ти не розумієш, як ти міг всі ці роки жити з такою людиною».

Що ж робити? Як не допустити таких помислів та навчитись їх одразу відсікати?

Протоієрей Максим Первозванський радить наступне:

На цей рахунок у нас є з вами спільна для людей сімейних і для ченців зброя боротьби, яка називається Ісусовою молитвою. Інших засобів реальної боротьби з помислами я, чесно кажучи, не знаю. Ісусова молитва: «Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене, грішного». Або «Помилуй мене, грішну».

Чому це реальна зброя проти демонів?

Ну, по-перше, тому що ми називаємо Ім’я Боже, ми закликаємо Бога собі в допомогу, і буквально Ісусовою молитвою затуляємось від помислів, як щитом.

Спокійно читаєш Ісусову молитву, не даючи думці думатись в голові.

А як тільки ти заспокоїшся і зможеш подивитися з боку на цей помисел, який не давав тобі жити, так відразу можеш почати з цим помислом говорити…

… Ну, наприклад, якщо ти — чоловік, який спробував, але не дав собі образитися. Ти заспокоївся і тепер можеш згадати, що дружина тобі з ранку дзвонила і казала, що у неї тридцять дев’ять, а ти про це зовсім забув. Або що у вас захворіла дитина, і тому вона цілий день крутилася з нею, і не мала можливості приготувати тобі що-небудь. Ти повинен спробувати знайти пояснення, які виправдовують її».

Ця тактика  дозволить не накопичувати образи, не впускати диявола.

Справа в тому, що ми взагалі так влаштовані, що ми поспішаємо жити, а диявол не поспішає. Він, як досвідчений мисливець, здатний до-овго сидіти і чекати. Приводу. І він його дочекається.

Тому потрібно готуватись до тривалої боротьби.

Боротися доведеться довго. Поки диявол не зрозуміє, що ти взагалі серйозно, а не просто вирішив: дай-но я сьогодні спробую, а, ну, не вийшло, значить, все, не буду цим займатися, це все для ченців. Ось він сподівається, що ти так і вчиниш. Йому важливо довести, що він не відстане, але якщо він побачить, що ти будеш йти до кінця, то наступного разу все буде вже простіше. Тобто, якщо в перший раз тобі довелося б витратити на цей помисел образи цілий вечір, а потім вона знову прокидалася і душила, або ти прокидався і знову повертався до Ісусової молитви, то наступного разу всього півгодини знадобиться. А потім, коли ти вже освоїш цю молитву, тобі, можливо, один раз буде досить її прочитати і диявол втече. Тут просто важливо проявити завзятість.

 

 

Добавить комментарий