Як пояснити друзям, що таке піст: молодіжний погляд

Раді представити нашим читачам нову рубрику Newod Молодіжний. Сподіваємось, вона стане своєрідним майданчиком для спілкування молодих людей. Тут вони зможуть почерпнути корисну інформацію, а також отримати відповіді на питання, які турбують православну молодь. Віримо, що рубрика стане корисною і для тих, хто тільки стоїть на порозі Православ’я.

****

Добігає кінця другий тиждень Великого посту. Одні дотримуються його, інші ні. Але дуже часто останні ставлять запитання:  «А навіщо постити?»

Часто молодь помилково ототожнює піст із своєрідною дієтою, мовляв, це той час, коли м’яса не можна . Якщо дивитися поверхнево, то так і є, але ж задумайтесь: яке відношення має їжа до життя вічного?

Якщо ви просто не їсте м’яса, це може означати лише одне: ви вегетаріанець, але до посту це ніякого відношення немає.

Насправді, піст існує для того, щоб людина приділяла більшу увагу підготовці до життя вічного. Як казав митрополит Онуфрій:

«Піст — час, коли кроки до Бога повинні стати ширшими».

Для того, щоб ці кроки стали ширшими, по-перше, потрібно проводити більшу частину свого часу у спілкуванні з Богом.  Часто ми обираємо прогулянку з друзями замість відвідування церкви, і забуваємо, що наш найкращий друг – Бог.

По-друге, під час посту ми повинні працювати над своїми залежностями, наприклад, не дивитись телевізор чи не сидіти у соцмережах.

Особисто я відмовилась від музики, що для мене дуже важко. Але при таких «жертвах» у вас з’являється більше часу на спілкування з рідними, читання книг або молитви.

Фото: Платон Даміанович Узун

Людина не може ввійти в Царство Небесне, будучи залежною від земних благ. Ці речі приносять нам короткочасне, несправжнє задоволення. Через такі хибні шляхи та засоби пошуку щастя люди впадають у важкий гріх. Саме тому святі отці завжди говорять, що наша віра повинна підкріплюватися добрими справами, адже вони є джерелом справжнього, непідробного щастя.

Але трапляються й такі випадки, коли молоді люди соромляться зізнатися перед своїми друзями, що дотримуються посту. З власного досвіду знаю, що реакція може бути різною. Але підлаштовуватись під інших не потрібно ні в якому разі.

Якщо ви не будете приховувати, що дотримуєтесь посту, то з часом усі звикнуть і навіть будуть намагатись також постити.

Отож, можна зробити висновок, що піст – це ще одна нагода перебороти себе, вилікувати свої духовні хвороби. І найголовніше – укріпити свою віру. Якщо ви хочете дізнатись більше про піст, то під статтею є кілька посилань на корисну інформацію щодо Великого посту.

Автор: Софія Смичок спеціально для Newod.com.ua

Фото на головній: www.pravmir.ru

Седмиці, святкові та особливі дні Великого посту в 2019 році

Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив паству на особливий молитовний подвиг задля миру в Україні (+Відео)

Слово на Страсну Седмицю

Особливості Літургії Передосвячених Дарів

 

 

Добавить комментарий