Розв’яжіть руки своїм ближнім — не докоряйте!

Буває, ситуація в родині заходить в глухий кут, подружжя перестає нормально комунікувати, будь-яка розмова зводиться до взаємних звинувачень та переростає у сварку. Іноді здається, що виходу дійсно немає і пара впритул підійшла до краю: разом бути нестерпно.

Але є одна маленька деталь, яку варто прибрати і можна потихеньку повернутися до взаєморозуміння, особливо якщо чоловік і жінка — християни і розуміють безумовну цінність шлюбу.

Обміркуйте свої слова. Ті, що ви промовляєте особливо часто. Під час кризи відносин нібито прийнято дорікати один одному. Ми вважаємо, що маємо право таким чином висловити своє ставлення, «розрядити» напругу, не мовчати. Однак …

Докір сковує, позбавляє можливості вільно дихати. Людина, якій постійно дорікають, не має сил на творчість, на правильний рух, вона змушена весь час захищатися.

Людина, якій постійно дорікають, не має сил на творчість, змушений весь час захищатися.

Засудження іншого, наші емоції при цьому абсолютно руйнівні — тут немає жодного творчого елемента. Якщо ж ми до того ж говоримо свої судження вголос, витрати наші зростають. Адже для оголошення вироку, а докір — це саме вирок і є, потрібна буквально сила нападника! Тому сторона, яка дорікає, іноді роками перебуває в затяжній депресії, а наш ближній «підсудний» виявляється скутий — в наручниках. В’язень. Про таких кажуть: «немов руки у нього відбили».

Сучасне слово «абьюзер» —  той, хто постійно принижує, — міцно асоціюється з чоловіком. Психологи часто говорять про пари, де чоловік виступає мучителем. Вони рекомендують жінкам ні в якому разі не терпіти, рвати відносини.

Жіночий варіант абьюзу здається не таким популярним… Але насправді саме він найбільш поширений, просто чоловіки, в силу своєї мужності, не біжать до психологів, а терплять…  І потім дамський абьюз хоча і настирливий, але ж здебільшого не є небезпечним для чоловіка.

Не варто цим втішатися.

Загибель відносин, їх щирості, любовності неминуча, якщо дружина, яка весь час дорікає, не буде в стані оцінити руйнівну силу своїх докорів.

Отже, дія докорів на душу — спазм. Ніхто не може творити зі зв’язаними руками. Розв’яжіть руки своїм ближнім — не докоряйте!

За матеріалами pravoslavie.ru

Добавить комментарий