Головний юрист УПЦ повідомив про 62 захоплених храми з початку 2019 року (КАРТА)

З початку року до сьогодні було захоплено 62 храми Української Православної Церкви, 43 парафії УПЦ добровільно перейшли в «ПЦУ». Про це повідомив керівник Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов під час прес-конференції, яка проходила 26 березня, в Києво-Печерській Лаврі.

Під час заходу журналістам презентували інтерактивну карту захоплень храмів. Якщо клікнути на позначку будь-якого з храмів, можна перейти до короткого опису подій, які передували захоплення.

«У більшості випадків захоплення відбуваються за стандартною схемою. Представник органу місцевого самоврядування організовує збори територіальної громади, під час яких порушується питання про зміну підпорядкованості релігійної громади. Прийняті на цих зборах документи передаються в обласну адміністрацію, яка проводить відповідні реєстраційні дії, що відображаються в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб — підприємців. Це є порушенням законодавства, оскільки відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» змінити підпорядкованість може тільки сама релігійна громада. В результаті громада втрачає своє найменування, свій статус і право користуватися своїм майном», — підкреслив отець Олександр.

«Це загальна рейдерська схема, яка реалізується на загальнодержавному рівні», — заявив він.

За словами отця Олександра, в 49 випадках з 62-х Українська Православна Церква була змушена зобов’язати поліцію прийняти заяву про злочин (про захоплення храму) в судовому порядку.

Як підкреслив глава Юридичного відділу УПЦ, права віруючих і священиків Відділ буде захищати всіма законними способами, як на національному, так і на міжнародному рівні.

Повідомлення, яке розповсюджується в ЗМІ про перехід в «ПЦУ» близько 500 парафій, головний юрист УПЦ назвав таким, що не відповідає дійсності. Тим більше, що юридично зміну підпорядкованості для релігійних громад ще буквально до сьогодні провести не можна було. «Протягом січня т.зв. «ПЦУ» ще не була зареєстрована, а в лютому громади не могли змінити підпорядкованість, оскільки згідно з новим законом про перейменування ні обласні організації, ні Міністерство культури не мали в повній мірі доступу до Єдиного державного реєстру, щоб провести відповідні реєстраційні дії. А за пару днів (з моменту початку реєстрації до появи в ЗМІ інформації про 500 переходів.- Ред.) Вони не могли зареєструвати таку кількість релігійних громад», — пояснив отець Олександр.

За матеріалами  «Фома в Україні»

Добавить комментарий