Греки обурені можливим перетворенням Святої Софії в мечеть

Заяви турецького лідера Реджела Ердогана про можливе перетворення Святої Софії в мечеть викликали вкрай негативну реакцію в Греції.

Міністр закордонних справ Греції Йоргос Катрунгалос вважає розмови про зміну статусу собору Святої Софії в Стамбулі «не просто образою почуттів християн, але образою міжнародної спільноти і міжнародного права». Про це він сказав у понеділок, 25 березня, коментуючи заяву Ердогана про те, що Софію можна зробити мечеттю.

«Це не тільки великий храм християнського світу — найбільший протягом багатьох століть — він також належить людству. Він був визнаний ЮНЕСКО як частина нашої глобального культурної спадщини », — передає слова міністра закордонних справ Греції« Associated Press ».

Нагадаємо, 24 березня 2019 року Ердоган заговорив про можливе скасування музейного статусу Святої Софії, щоб турецькі громадяни могли відвідувати його безкоштовно. Хоча за кілька днів до цього турецький президент заявляв, що не підтримує ідею перетворення собору в мечеть, оскільки це може привести до серйозних наслідків. 26 березня глава Турецької держави продовжив риторику про зміну статусу Святої Софії, підкресливши, що Константинополя вже ніколи не буде.

Фото: «Associated Press»

Добавить комментарий