Життя громади після захоплення храму: село Жидичин на Волині

В селі Жидичин, де відбулось захоплення храму, будинок настоятеля громада перетворила в храм. Сам настоятель — отець Володимир — в лікарні з інсультом. Служить його син — отець Роман. Утреня та Літургія займають трохи більше 4 годин. Весь цей час будинок повний людей. У багатьох сльози на очах …

О 7:40 недільного ранку біля будинку припарковані велосипеди і машини жителів села, парафіяни вже чекають біля хвіртки. Заходять в будинок, хрестяться. Вони допомагають батюшці переставити обідній стіл в центр кухні, який буде служити престолом. Вугілля для кадила розпалюється на газовій плиті.

Парафіяни розставляють стійки для мікрофонів і колонку, щоб в кожній кімнаті будинку були чутні молитви священика з кухні, яка на 4 години стала вівтарем, а також спів хору. Дівчата ставлять у ікон квіти. Деякі старі ікони нові господарі відібраного собору дозволили забрати, тому що вони все одно готувалися їх спалювати. Для нових господарів це просто старі ікони, для вигнаної громади — намолені.

Парафіяни запалюють свічки, пишуть записки — як зазвичай, тільки довго чекають в черзі через тісноту.

Арка між кухнею та кімнатою — це одночасно і царські врата, і ангельські.

Літургія служиться на українській.Так заведено у громади ще з 90-х років. Записки за здоров’я там підписані «За здоров’я», українською.

В імпровізованому храмі дуже тісно, ​​але дуже згуртовано, всі один одному поступаються. Багато чоловіків стоять поруч з батюшкою у вівтарі, щоб в кімнатах було зручніше жінкам і дітям.

Богу служить не тільки батюшка і його тендітна дружина-регент з хором, а вся громада. Гаряче моляться всі. Всі 4 години. Вони дорожать тим, що у них є. Головне, що вони разом. І можуть приступати до Причастя, як раніше.

Сьогодні, 27 березня буде суд. Загарбники собору збираються відсудити і цей будинок …

Текст і фото Катерина Дятлова

Читайте також:  Головний юрист УПЦ повідомив про 62 захоплених храми з початку 2019 року (КАРТА)

Добавить комментарий