Усиновлення дитини: бюрократія як урок смирення

Багатьох людей, які хотіли б усиновити дитину, лякає бюрократичний процес. У мережі можна знайти чимало скарг на тривалий та виснажливий збір документів, відвідування «нікому не потрібної» і «лише заради довідки» школи прийомних батьків, тощо.

Насправді ж бюрократію під час процесу усиновлення дитини можна назвати першим, але далеко не останнім уроком смирення.

Хоча перший він, мабуть, лише для подружніх пар, які мають власних дітей і ось дозріли до того, щоб взяти в родину сироту. Дійсно, я тут весь такий добрий, щедрий, благородний – хочу допомогти бідолашній дитині, а мені держава замість того, щоб подякувати, створює лише перешкоди.

Для подружніх пар, які з різних причин не можуть мати власних дітей, цей урок смирення далеко не перший. Адже спершу вони  пройшли всі кола пекла у лікарнях, а можливо ще й встигли об’їздити з десяток травників, мануальних терапевтів та гомеопатів. Про так званих «знахарів» і говорити не хочеться.

Наступного разу голову довелось схилити, пояснюючи «ситуацію» рідним та друзям. І, можливо, на обличчях була підбадьорлива посмішка, яка промовляла: «Все гаразд», «Ми впораємось». Але ж відчуття власної неповноцінності, сорому, вини перед партнером та його рідними ніхто не відміняв. Навіть якщо ніяких об’єктивних причин, які б залежали від людини, немає, ці почуття в тій чи іншій мірі присутні. Гострим болем вони пронизують кожного разу, коли незручні питання задають малознайомі люди, сусіди, тощо.

Але все це уроки смирення, які доведеться засвоїти, якщо не маєте наміру впадати у відчай. Адже відчай – це рух у протилежний від Бога напрямок. Рух, який лише знесилює та занурює у темряву.

«… хто здобуде смирення, той всякою долею буде задоволений, тому що Господь його багатство і радість …», — казав Силуан Афонський.

Саме тому після усіх випробувань збір документів дійсно виглядає для таких пар іграшковою забавою. До того ж його «масштаби» суттєво перебільшенні. Якщо у вас є постійний дохід та житло, навіть не власне, особливих проблем не повинно бути (повний перелік документів дивіться тут).

Школа прийомних батьків для галочки?

Зовсім ні! Її  важливість чи, правильніше сказати, необхідність для майбутніх прийомних батьків зовсім не примха бюрократичної системи.

Для чого мені Школа, якщо я виховав вже чотирьох дітей? Хіба кілька занять можуть навчити мене, як правильно виховувати дітей?

Звичайно, ті 40 годин або 10 занять не допоможуть вам впоратись з усіма проблемами, які можуть виникнути в процесі виховання  дитини з інтернатного закладу. Але ці заняття точно допоможуть оцінити, по-перше, потенціал вашої родини. А по-друге, відчути хоча б частково страх, біль, відчай маленької людини, яка опинилась сам на сам із жорстоким дорослим життям.

Практичні заняття з психологами, рольові ігри, обговорення реальних прикладів — все це допоможе вам усвідомити прірву, яка лежить між дітьми, що виросли у родині, і дітьми, які опинились в інтернаті. Прірву, яку можна подолати лише беззаперечною Любов’ю і знову ж таки смиренням.

Бувають випадки, коли після кількох занять людина назавжди відмовляється від ідеї взяти дитину з притулку. І це не погано! Це теж певний вид смирення перед своїми реальними можливостями. Адже краще одразу сказати «ні», чим завдати ще більшого болю маленькій людині, життя якої вже і так  понівечене дорослими.

Отож сприймайте бюрократію як додатковий відбір, тест на витривалість, а головне — урок смирення, який дає нам Господь. Адже попереду буде ще чимало випробувань, які не вдасться пройти розраховуючи лише на власні сили: пошук дитини, регулярні дзвінки в облдержадміністрації, невтішні діагнози, і якщо буде воля Божа, довгоочікуваний суд.

Можливо, Господь веде  цим шляхом, щоб укріпити нашу віру, дати можливість усвідомити, що на все Його воля. І прийняти це не як важкий тягар чи покарання, а як настанову, заповіт люблячого Батька, який добре знає, що є корисним для його дітей.

Прислухаємось до поради Варсонофія Великого та Іоанна Пророка:

«Залиш волю свою позаду себе, смиряйся протягом всього твого життя, і спасешся».

Оксана Лагідна спеціально для Newod.com.ua

Добавить комментарий