В Єгипті археологи знайшли тексти, де згадується Понтій Пілат

Археологи провели масштабне дослідження давньої аметистової шахти в Ваді-ель-Худі в Єгипті. Велика частина виявлених написів і артефактів зараз проходить аналіз в лабораторіях. Але вже відомо, що найдавніший напис датується періодом Середнього царства (4000 років тому), велика кількість черепків з текстами належать періоду римського панування (близько I століття до н. е.). Про це повідомляє zik.ua з посиланням на LiveScience.

Аметист набув широкої популярності в Єгипті в період Середнього царства, коли фараони Єгипту дізналися, що Ваді-ель-Худі є хорошим джерелом матеріалу.

«Як тільки фараони знайшли його, вони ніби збожеволіли, – сказала Кейт Лиска, директор експедиції Ваді-ель-Худі.  — За часів Середнього царства «фараони добували аметист, робили з нього вишукані прикраси і роздавали його еліті та своїм принцесам».

Аметистова шахта поки таїть в собі безліч загадок. Так, неясно, чи були її працівники рабами або вільними людьми. На користь останнього свідчить відсутність поховань, тобто тіла працівників повертали в долину Нілу для похоронних обрядів. Також стало відомо, що на шахті були солдати. Поки неясно, ким вони були: охоронцями чи наглядачами. Але самим таємничим моментом залишається доставка води на шахту: вважається, що її брали з Нілу, який розташований у 30 кілометрах від Ваді-ель-Худі.

Під час розкопок команда виявила загадкову 3400-річну стелу, з написом імені високопоставленого чиновника, який був намісником Куша, території на південь від Єгипту. Це відноситься до часу, коли у Ваді-ель-Худі не проводився видобуток корисних копалин, і місце було закинуте. У зв’язку з цим у археологів виникає питання, чому хтось спробував перетягнути стелу на майже 19 кілометрів у східну пустелю і залишити її у Ваді-ель-Худі.

Але є і більш молоді тексти. Наприклад, в одному з них згадується Понтій Пілат – римський правитель Іудеї, який, згідно з Біблією, очолював суд над Ісусом Христом. Вік цього тексту становить близько 2000 років.

 

 

 

Добавить комментарий