Митрополит Антоній пояснив, як церква ставиться до музики (ВІДЕО)

Митрополит Антоній пояснив, як церква ставиться до музики

У музиці є щось неземне. Про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

За його словами, музика має сильний вплив на розум і волю людини, і це важливо враховувати при виборі музичного твору для прослуховування.

Владика Антоній звернув увагу, що ті чи інші ритми і мотиви можуть або заспокоїти людину, або викликати в ній агресію або активність. Подібний вплив музики на людину нерідко використовують у комерційних цілях співробітники магазинів і ресторанів.

«Музика не є нейтральним явищем. Музика впливає в першу чергу на наші емоції. Але вона впливає і на розум, і на нашу волю. У Православній Церкві немає канонів, немає якихось однозначних постанов, які б регулювали вибір музики. У той же час, кожен з нас повинен розуміти: якщо музика так впливає на наші емоції, на нашу поведінку, то потрібно відповідно і ставитися при виборі тієї музики, яку ми слухаємо», — сказав митрополит.

На його думку, музика може нести на собі печатку або правди Божої, або гріха.

«Вперше про інструментальну музику ми читаємо в 4-му розділі книги Буття, коли описується два шляхи, за якими пішла людська цивілізація після гріхопадіння.  Каїн, який убив свого брата, першим побудував місто, його син Ламех першим порушив закон моногамії, а син Ламеха Явана став «батьком» тих, хто грав на гуслах і дудках», — нагадав владика Антоній.

У той же час нащадки праведника Сифа пішли іншим шляхом — при Єносі вперше почали закликати ім’я Боже, тобто здійснювати публічні богослужіння, а його самого Господь живим взяв до Себе на небо.

Так що, «людська культура несе в собі печатку гріхопадіння, але музика присутня не тільки в цьому земному світі і не замикається тільки нашою земною історією».

Митрополит нагадав про видіннях пророка Ісаї і глави з книги Іова, де описується, як ангели радісно співають біля Престолу Божого.

«У Новому Завіті євангеліст Лука згадав про диво, коли радісну звістку про Різдво Ісуса Христа ангельське військо співом сповістило пастухам», — додав ієрарх.

Він також нагадав точку зору деяких подвижників Православ’я, які вважали, що квіти і музика залишилися на землі як нагадування про рай. На думку архієрея, в музиці дійсно є щось неземне.

«Це таке відчуття, можливо підсвідоме, що музика і не починається тут на землі, і, швидше за все, не закінчується землею», — пояснив архиєрей.

«Музика завжди є продовженням того, що є в людині, що є всередині, в серці кожного з нас. Це прояв того, чим живе людина. Кожна така творчість, кожне звучання сучасної музики або, можливо, не сучасної музики, виявляє, наскільки серце людське наповнене гріхом чи правдою Божою», — зазначив владика Антоній.

У Церкви не існує навіть суворої заборони на використання музичних інструментів під час богослужіння, зазначив владика Антоній. У Албанської Православної Церкви на богослужінні, наприклад, використовують фісгармонію.

Він також розповів про значення церковного співу, про сенс розподілу молитов на голоси і про те, чи можна в храмі співати разом з криласом.

Один комментарий для “Митрополит Антоній пояснив, як церква ставиться до музики (ВІДЕО)”

Добавить комментарий