Нейтральна чи гріховна: чим небезпечна метушня?

Як справи? – запитують друзі один в одного.

Одна метушня, — часто можна почути у відповідь.

Але ми самі й створюємо цю метушню.

Величезний потік інформації, можливостей та бажань, в якому живе сучасна людина, майже не залишає змоги побути наодинці зі своїми думками. Ні дорослі, ні діти не вміють концентруватись на чомусь одному, часто займаючись кількома справами одночасно.

І це не дивно. З одного боку є робочі обов’язки чи навчання, з іншого гаджети, де вже чекає улюблена гра, стрічка новин, соціальні мережі. Додайте спілкування з друзями та рідними. І навіть у ті рідкісні хвилини, коли випадає можливість «поговорити» з собою, ми поспішаємо зануритись у павутину Інтернету,  ввімкнути музику чи телевізор. Тиша нас відверто лякає.

Але що в цьому страшного, запитаєте ви. Такий світ, маємо рухатись в ногу з часом.

Нерідко метушня, в якій проходять наші дні, сприймається віруючою людиною як щось нейтральне, таке, що не суперечить вимогам  Божого закону. Що, мовляв, поганого, якщо людина витрачає свій особистий час на те, що бажає? Аби вона не грішила.

Насправді метушня може підвести людину під суд Божої Правди. В якомусь відношенні метушня порівнюється з неробством, лінню. А саме лінь часто служить основою гріха. Як за кожне пусте слово доведеться нести відповідальність перед Вищим Суддею (Мф.12: 36), так і щоденна метушня не залишиться без уваги Господа. У Старому Завіті Господь відкинув дітей Ізраїлю від Себе через те, що вони, зокрема, «пішли за метушнею» (4Цар.17: 15).

Якщо день за днем ми з головою поринаємо в суєтні справи, у нас не залишається часу на молитву, читання слова Божого, відвідування храму, милосердя та добрі справи.

Іноді навіть і ті дії, які з точки зору звичайної людини оцінюються як позитивні, можуть підпасти під невтішний Божий докір.

Так, Господь (м’яко) докорив Марфі за те, що вона метушилася на кухні, в той час як її сестра, Марія сіла у ніг Спасителя та слухала Його слова.

 «Марто, Марто, Ти турбуєшся й журишся багато про що, а потрібне одне. Марія ж обрала найкращу частку, яка не відніметься від неї» (Лк.10: 38-42).

У ряді випадків вираз «суєтне життя» є синонімом «гріховного життя» (1Пет.1: 18).

Під владою диявола знаходиться той, хто поневолений метушнею. Серце, зачароване суєтним світом, утримує душу від розвитку, а розум тримає в потьмаренні, — казав старець Паїсій Святогорець.

Тому не варто легковажно ставитись до ворога-метушні, яка намагається м’яко та непомітно взяти нас у полон та відвернути від головного — спасіння душі.

Оксана Лагідна спеціально для Newod.com.ua

Добавить комментарий