Наслідки пожежі у Нотр-Дам де Парі: терновий вінець Ісуса Христа вдалось врятувати

У Парижі під вечір 15 квітня 2019 року загорівся один з найзнаменитіших соборів у світі — Нотр-Дам де Парі, також відомий як Собор Паризької Богоматері.

Пожежу вдалося загасити. Будівля встояла, проте обвалився шпиль та значна частина даху.

Під час гасіння пожежі в соборі Нотр-Дам постраждав один пожежник. Причина загоряння поки не встановлена, проте за деякою інформацією пожежа могла виникнути під час реставраційних робіт.

Відомо, що реставраційні роботі  були розпочаті кілька років тому через аварійний стан 96-метрового шпилю. Плити зі свинцю, які його вкривали, почали протікати і руйнувати дерев’яні балки та каркас собору.

Президент Франції Еммануель Макрон, який приїхав на місце пожежі вночі, назвав те, що сталося жахливою трагедією, але водночас відзначив, що найгіршого варіанту розвитку подій вдалося уникнути.

«Як і всім громадянам, мені боляче дивитися, як горить частина усіх нас», — зазначив він.

Також Президент Франції заявив, що собор Паризької Богоматері відновлять та пообіцяв запустити міжнародну кампанію зі збору коштів на його реставрацію.

ЮНЕСКО заявила, що готова надати допомогу владі Франції у відновленні цієї визначної пам’ятки. Французький мільярдер Франсуа-Анрі Піно, власник модних брендів Gucci та Yves Saint Laurent, пообіцяв перерахувати 100 мільйонів євро на допомогу у відновленні собору, випливає з заяви, яку наводить агентство AFP.

Видання Le Figaro повідомляє, що працівникам собору вдалося врятувати терновий вінець Ісуса Христа — це одна з найцінніших реліквій, що зберігалися в соборі. Також з собору встигли винести туніку святого Людовіка та кілька картин. Великі ж полотна винести не було можливості. Про це журналістам розповів священик Патрік Шове.

Всю ніч перед собором молились віряни.

Нагадаємо, що готичний католицький собор, заснований в 1162 році, вважається одним із символів французької столиці та однією з головних визначних пам’яток Парижа, куди щорічно з’їжджаються мільйони туристів з усього світу. По справжньому широку популярність Собор Паризької Богоматері отримав завдяки однойменному історичному роману письменника Віктора Гюго, опублікованому в 1831 році.

В Соборі Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі), в Парижі, зберігалась одна із найбільших реліквій християнства – Терновий Вінець. До 1063 року він був доступним для поклоніння у Сіонській церкві (Єрусалим). Після цього його, разом із списом св. Лонгіна, перевезли до палацу візантійських імператорів у Константинополі. Римський імператор Болдуін ІІ мав борг перед Венецією і пропонував їй, як компенсацію, вінець. Проте, подарував святиню кузену – французькому королю св. Людовіку ІХ, котрий оплатив заборговану позичку родича.

У 1239 році, 18 серпня, король вніс Терновий Вінець у Нотр-Дам де Парі, собор Паризької Богоматері. Людовік віддав розпорядження покласти Вінок у спеціально побудовану каплицю. Тут Вінець перебував до французької революції. Революціонери рознесли каплицю на друзки. Терновий Вінок врятували і передали в 1809 році на збереження до Собору Паризької Богоматері, де він перебував дотепер. Колючки з Вінця зберігаються і у Ватикані. Багато шипів «розійшлися» по усьому світі.

 

Добавить комментарий