Йосип Прекрасний як прообраз Христа: про що згадуємо у Великий понеділок

У Великий понеділок Страсного тижня Православна Церква згадує прекрасного Йосипа.

Йосип, останній син старозавітного патріарха Іакова, є прообразом Христа. Заздрісні брати спочатку ховають його в пересохлому водяному рові, а потім продають работоргівцю за тридцять срібняків. Йосип, який став начальником єгипетської землі, дає своїм братам пшениці, коли серед ізраїльтян лютує голод.

Подібно Йосипу, Христос страждав від заздрості юдеїв і був зраджений своїм учнем за тридцять срібняків.  Ув’язнений в темний рів — труну, Христос своєю владою повстає з мертвих і, рятує нас від гріха. Так само як Йосип, який роздавав пшеницю, Христос втамовує наш духовний голод Таїнством Євхаристії.

Як бачимо, у Священній історій більш ніж за 3600 років з’являється попереднє повідомлення про Христа і Його Страждання. Для нас час спресований, він стискається в тугу пружину, яка розгорнеться в День Пасхи.

У дні Страсного тижня переживаємо і те, що було на зорі історії, і те, що сталося дві тисячі років тому. Переживаємо з незмінним почуттям новизни. Образи Священної історії сплітаються в дивовижний і прекрасний візерунок.

Сергій Себо

Добавить комментарий