Протоієрей Олександр Клименко записав піснеспів Страсної П’ятниці

Переможець шоу «Голос країни 2017», клірик Бориспільської єпархії УПЦ протоієрей Олександр Клименко разом зі студентами Київської духовної академії і семінарії виконав антифон Страсної П’ятниці «Днесь висит на Древе», яким вшановуються хресні страждання Спасителя. Відеозапис, присвячений Страсній П’ятниці, зняв телеканал «Глас».

Отець Олександр зазначив:

Увійшовши в простір Страсної седмиці, важливо зосередити тілесні і духовні зусилля на останніх хвилинах тієї трагедії, яка показала глибину падіння людини і велич смирення Бога. Бог йде на розп’яття і нікого не засуджує, він — визначив Себе в жертву за нас, а ми, наче й не було Його, легко судимо направо і наліво.

Він пройшов Свою дорогу до Голгофи, не маючи ніякої провини за Собою, окрім наших провин. Не несучи ніякого гріха, окрім нашого. І зробив це, не нарікаючи.

Із завтрашнього дня всі події євангельської драми загостряться до межі для кожного християнина і, якщо він справді живе вірою, то ноги самі понесуть його туди, куди прагне його серце — до храму Божого, — написав отець Олександ на сторінці у Facebook.

Служби будуть щодня — і увечері і вранці по всій країні. Ми спробуємо перенестися на майже 2000 років назад і по-новому осягнути надважливість хресної жертви Спасителя нашого, Боголюдини, Сина Божого Іісуса Христа.

Велика П’ятниця змусить наc мовчати. Бо біля Його хреста і Його гробниці говорити не буде потреби. Він все сказав і все зробив. Ми можемо прийняти це і жити цим. Або ж відкинути і, не помітивши, жити далі. Навіть постаждавши за нас? він не порушив нашу свободу вибору — хтось буде молитися біля плащаниці, вдома чи на роботі в цей день, а хтось жодним чином не згадає про страждання і смерть Того, Хто є саме Життя і без Якого все втрачає будь-який сенс.

Потім буде передчуття радості в Суботу і її повнота великодньої ночі. Все це буде попереду.

А поки що — і словами, і піснями прославимо Бога, який пройшов такий довгий шлях задля спасіння Свого творіння.

Добавить комментарий