Святі Отці про Воскресіння Христове

«Пасха, Господня Пасха!» Від смерті до життя привів нас Господь Своїм Воскресінням. Слава, Господи, преславному Воскресінню Твоєму! Ангели співають, радіючи разом з нами і передбачаючи поповнення сонму свого. Нас же сподоби, Господи, Тебе, Воскреслого, славити чистим серцем і бачити у Воскресінні Твоєму припинення нашого тління, насіння нового пресвітлого життя і зорю майбутньої вічної слави, Предтечею якої Ти увійшов, воскреснувши заради нас. Не тільки людські, але й ангельські мови не здатні висловити Твою невимовну милість до нас, преславно Воскреслий Господи!

Єпископ Феофан Затворник

(Воскреслий) знищив незліченні списки еллінських богів, поруйнував всіх ідолів, винищив нечестиві жертовники, побагровілі від людської крові, привів у безсилля диявола, змусив утікати демонів, приборкав дикі племена. Юдеїв піддав великим нещастям, а тих, що повірили в Нього зводить понад неба.

(Бог Отець) Єдинородного дав у ціну спокутування, щоб благодать мала підставу, тому що, прийнявши єдину жертву за всіх, що перевищує гідність всіх жертв, Він винищив ворожнечу, скасував засудження, усиновив нас і прикрасив незліченними благами.

Преподобний Ісидор Пелусіот

Бог, що втілився, прийняв смерть заради гріха і саме заради того, щоб благодаттю Його могли більше не грішити ті, які вірою приймають Христа як Господа, закланного, який помер і воскрес на третій день із гробу, щоб позбавити їх від гріха. Звідси очевидно, що ті, які грішать, ще не прийняли Його, хоча і думають, що прийняли Його. Бо якби вони прийняли Його, то Він дарував би їм, як каже Іоанн Богослов, «право дітьми Божими стати» (Ін. 1:12), які не можуть грішити (60, 247).

Преподобний Симеон Новий Богослов

Він був прибитий до хреста, його обпльовували, били по щокам і знущалися над Ним … І все це Він терпів заради тебе, заради турботи про тебе, щоб знищити тиранію гріха, щоб зруйнувати твердиню диявола, потоптати узи смерті, відкрити ворота Неба, звільнити від прокляття, що тяжіє над тобою, скасувати засудження, навчити терпінню і виховати в ньому, щоб ніщо не засмучувало тебе в реальному житті, — ні звинувачення, ні образи, ні ганьба, ні нарікання ворогів, ні негаразди , ні напади, ні наклеп, ні злі підозри і ніщо інше.

Святитель Іоанн Златоуст

Нині спасіння світові — світові видимому і невидимому. Христос воскрес із мертвих; повставайте з Ним і ви; Христос у славі Своїй, — приходьте і ви; Христос із гробу, — звільняйтеся від уз гріха; відчиняються ворота адові, винищується смерть, відкладається ветхий Адам, відбувається новий. Великдень, Господня Пасха! І ще скажу в честь Трійці: Великдень! Вона у нас є святом свят і торжеством торжеств; настільки перевершує всі торжества, навіть Христові і на честь Христа здійснювані, наскільки сонце перевершує зірки.

Святий Григорій Богослов

Добавить комментарий