Афонський старець: Все життя людське в Раю було літургією

Все життя людське в Раю було літургією, передав слова свого духовного наставника архімандрит Мефодій.

Господь створив людей для богослужіння, тому християни повинні приносити себе і весь світ Богу, розповів ігумен афонського монастиря Хіландар архімандрит Мефодій (Маркович) в інтерв’ю інтернет-виданню «Православ’я. Ru ».

«Старець Георгій (Капсаніс) вчив, що треба життя вибудовувати в згоді з волею Божою. Він взагалі говорив про людину як істоту літургійну. Ми створені для богослужіння. І саме в цьому служінні людина по-справжньому пізнає себе, — передав слова свого духовного вчителя священнослужитель. — Все життя людське в Раю, говорив геронда, було літургією. Але новозавітна літургія, вважав, вище навіть райської. Уявляєте, Бог воплотився, щоб бути вбитим нас заради і для нашого спасіння».

За словами архімандрита Мефодія, Господь не хоче йти проти волі людини. Але якщо люди живуть по своїй волі, вони цим самі виключають себе з животворящого простору літургії.

«Про таких номінальних християн, нехай вони хоч на кожному богослужінні присутні або навіть роблять його, в Апокаліпсисі сказано: ім’я носять, ніби живі, але мертві», — додав ігумен.

Він пояснив — щоб принести себе і весь світ Богу, потрібно просто у всьому бачити дар Божий, нічого і ніколи не приписувати собі.

«Це і є заповідана нам убогість духу (пор. Мт. 5, 3). Тоді все наша життя — не тільки в храмі, але і за його межами, як і за межами власне самого цього земного життя — буде літургією. Це і є те, до чого ми повинні повернутися», — вважав архімандрит Мефодій.

 

Добавить комментарий