Радониця: що означає цей день для живих та померлих (ВІДЕО)

Пасхальні богослужіння нашої Церкви наповнені радістю, яка покриває як живих, так і тих, хто відійшов від нас. На Світлу Седмицю не звершуються панахиди за померлими, і якраз тому відвідуються кладовища, щоб поділитися Пасхальною радістю з померлими.  Радониця якраз і означає, що наша радість передається не тільки живим, а й тим, хто помер. Про це у програмі ТК «Глас» «Церква і суспільство» розповів керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільский і Броварський Антоній.

Разом із тим, владика застеріг, щоб поминання спочилих не перетворилося на пиятику, адже, як він підкреслив, «могили — це те місце, де спочивають наші померлі родичі, і вони потребують саме молитви».

Митрополит Антоній також розвінчав повір’я про те, що начебто всі душі померлих на Великдень та Світлу Седмицю автоматично потрапляють до Раю.

«Ця думка не має нічого спільного з церковним вченням. У християнстві нічого не відбувається механічно чи автоматично. Все залежить від того, як ми живемо, від того, як ми віримо, від того, як ми наповнюємо наше життя тими благодатними дарами і тими чеснотами, які відбудовують наше внутрішнє життя, нашу душу, котра потім і переходить в інобуття», — зазначив владика.

Його Високопреосвященство також зауважив, що важливе інше:

«Пасха — період особливий, кожний рік це оновлення нашого духовного життя. Святі отці дуже часто говорили, що на Пасху нам дається смак вічності, як закваска, яка має зростати протягом всього року… Християни у цей період живуть радістю, що кожен із нас воскресне, коли Господь прийде спасти нас Своєю Любов’ю у цей світ. Саме тому чин відспівування померлих у дні Світлої седмиці практично повністю повторює Пасхальну утреню».

Владика відзначив особливий духовний настрій у цей період.

«Ми відчуваємо це на прикладі відспівування. З одного боку, у душі скоробта від втрати, а з іншого боку, скорбота покривається радістю Пасхи Христової», — резюмував він.

Добавить комментарий