Журналістка LB про можливий розкол у лавах ПЦУ: Філарет заважає нормальному функціонуванню

Філарет розіслав архієпископам запрошення на «урочисте молитовне спілкування» в пам’ять про священномученика Макарія на бланках Української православної церкви Київського патріархату. Про це повідомляє журналістка видання «Лівий берег» Соня Кошкіна, завзята прихильниця ПЦУ.

«14 травня Православна Церква вшановує пам’ять священномученика Макарія, митрополита Київського. У всі часи для КП це був особливий день — Св. Макарій вважався негласним покровителем КП, його мощі зберігаються у Володимирському соборі», — йдеться в повідомленні.

На 14 травня Філарет запрошує архієреїв ПЦУ на «урочисте молитовне спілкування» і розсилає спеціальні листи.

«Ось тільки робиться це — увага — на бланках Київського патріархату, якого нині не існує. 15 грудня 2018 року Філарет особисто підписав папір про його розпуск — в ім’я подальшого вливання в лави ПЦУ», — повідомляє Соня Кошкіна.

До того ж, чинний глава ПЦУ митрополит Епіфаній такого запрошення не отримав.

«Не те, щоб Епіфаній сильно засмутився, у нього на вівторок інші плани — візит на Донбас. Але, погодьтеся, ситуація ненормальна. Оголився серйозний конфлікт між Філаретом і Епіфанієм», — сказано в повідомленні.

Також Кошкіна зазначає:

«Філарет… активно вставляє палки — незважаючи на всю абсурдність подібних дій — в колеса новоствореної ПЦУ. Від блокування фінансових надходжень (мова не про якісь фантастичні цифри, але просто про забезпечення нормальної життєдіяльності) до спроби скликати Помісний собор, щоб переглянути Статут ПЦУ».

«Константинополь дійсно може відкликати Томос в разі, якщо подібні процеси раптом стануться, — визнає Кошкіна. — Втім, чого я соромлюся? Не «подібні процеси», а розкол. Треба своїми іменами речі називати».

Добавить комментарий