Думаєте, що на тлі розкольників ми хороші? Це бісівський підступ

Ми не повинні зловтішатися, коли бачимо, як на наших очах руйнується новостворений колос на глиняних ногах. Нам слід йти за Христом, вважає митрополит Антоній (Паканич).

В інтерв’ю виданню «Православне життя» він поділився роздумами про приховані духовні небезпеки для православних віруючих.

«Поділ в Церкві — це завжди ухилення до зла. Стояння в істині і благодаті не передбачає поділу, адже Вчення Христа одне, воно здатне тільки об’єднувати і надихати усіх вірних Йому», — пояснив ієрарх.

Він нагадав слова Спасителя, звернені до фарисеїв: «Кожне царство, розділене само в собі, запустіє і всяке місто чи дім, розділені самі в собі, не втримаються »(Мт. 12:25) і зазначив: вони вказують, що не настільки страшні і згубні зовнішні війни і катастрофи, скільки внутрішні.

«Це відноситься і до духовного життя, і до Церкви.

Ті, хто не встояли в добрі та правді Христовій, неминуче відокремлюються від Церкви, біжать від Неї, як від вогню: «якщо невірний відлучається, нехай розлучиться» (1 Кор. 7:15). Ті ж, хто встояли і відчули благодать, ніколи не відокремляться, ні за яких домовленостей і наклепів.

Церква Сама по собі не може відокремитися або зникнути, Вона непорушний і непохитний Дім Божий, а ось від Неї можуть відокремитися і віддалитися ті, хто не може перебувати в добрі, хто не вибирає покаяння і розкаяння, хто не планує жити за заповідями Божими.

Церкві нема чого боятися. Їй не страшні ніякі випробування: «врата адові не переможуть її» (Мф. 16:18) », — підкреслює владика Антоній.

За його словами, «всякий розкол породжує тільки новий розкол. Ця аксіома підтверджена останніми подіями і різними інсинуаціями, які активно циркулюють навколо канонічної Української Православної Церкви. Не можуть відпалі і відмерлі гілки дати паросток. Вони неминуче перетворюються в гниль.

Але не треба забувати і про внутрішніх ворогів в духовному житті кожного з нас. Ми не повинні зловтішатися, коли бачимо, як на наших очах руйнується новостворений колос на глиняних ногах. Нам слід йти за Христом.

Адже захоплюючись видовищем, яке відбувається, можна забути про власні гріхи та внутрішню роботу. Однак ворог не дрімає. Відволікаючись на інших, ми грішимо і навіть не помічаємо цього».

Архієрей вважає, що віруючим слід зосередитися на духовному самовдосконаленні.

«Нам здається, що на тлі розкольників ми хороші. Це підступний бісівський підступ. Ми повинні внутрішньо віддалитися від засудження і перемивання кісток, потрібно зосередитися на своїх внутрішніх духовних проблемах, докласти зусиль і виділити час для вирішення їх.

В іншому випадку ми станемо такими ж віддаленими від Церкви, як і ті, хто пішов у розкол, і нас чекає неминуче і безнадійна розчарування. «Іди за Мною, і залиш мертвим ховати своїх мерців» (Мф. 8:21) », — зазначив митрополит Антоній.

Добавить комментарий