Як правильно розпочати день, щоб уникнути метушні

Наш день залежить від того, як ми проведемо перші 16 хвилин, після того як прокинемося. Про це розповів протоієрей Миколай Данилевич, посилаючись на дослідження американських психологів.

«Якщо почати день відразу в метушні, наприклад, швидко збиратись на роботу, з криком збирати дітей ( «вставайте, збирайтеся швидше, ми запізнюємося»), на ходу готувати сніданок, паралельно гортати стрічку Фейсбуку і т.д., то так в метушні пройде і весь день.

Якщо ж встати і спочатку помолитися і подякувати Богові (якщо людина віруюча), або вищі сили або долю або життя (якщо не зовсім або зовсім не віруюча) за цей наступаючий день і за все, що людина має в своєму житті, і спокійно, без метушні, але в певному ритмі почати свій день, то він в такому ж стилі продовжиться до вечора.

Слухаючи цю розповідь про дослідження і відкриття американського психолога, мені згадався наш православний молитвослов, де перед початком ранкових молитов говориться:

Недаремно знаходимо такі рядки в молитослові:

«Вставши від сну, перш будь-якої  іншої справи, стань побожно, представляючи себе перед Всевидячим Богом, і, здійснюючи хресне знамення, вимови: «В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь».

Потім трохи почекай, поки всі почуття твої не прийдуть в тишу і думки твої не залишать все земне, і тоді свідчи наступні молитви, без поспішності і з увагою в серці …».

А також мені згадалося, що приблизно саме стільки часу (16 хвилин) і потрібно, щоб прочитати ранкові молитви.

Таким чином, з одного боку те, що відкривають сьогодні вчені, вже давно написано в наших книгах, і вчені тільки підтверджують це. А з іншого боку, дуже корисно знайомитися зі світською мудрістю, через яку ще краще можна зрозуміти духовну мудрість.

Принаймні я раніше майже не звертав уваги на ці вступні слова в молитовнику перед початком ранкових молитов.

Отже, почніть день так, як ви хочете провести його до вечора».

Добавить комментарий