Стали відомі нові факти з життя святого Лаврентія Чернігівського

«Вдалося відшукати в архівах цінні документи про святого Лаврентія (Проскуру) Чернігівського, його зв’язки з Афоном та його допити в НКВС. Зокрема, знайдено оригінал листа прп. Лаврентія з Афону до Чернігова від 25 травня 1909 року, а також слідчу справу з його допитами в НКВС від 19 вересня 1936 року».

Про це на своїй сторінці у Facebook написав директор Міжнародного інституту афонської спадщини історик Сергій Шумило.

«В останніх документах розкривається справжній образ святості подвижника, який на допитах відповідав як і належить справжньому ченцеві, відмовившись робити на когось доноси чи наклепи. В НКВС йому інкримінували провідну участь в антисовєтській підпільній організації на Чернігівщині, але довести так і не змогли, завдяки чому йому вдалося уникнути тюремного ув’язнення (йому було вже майже 70 років). А от більшість інших фігурантів цієї справи, зокрема священики з Чернігова, загинули в совєтських концтаборах».

Також цікавим є лист ієромонаха Лаврентія (Проскури) та афонського ієродиякона Магистріана (Бугайова) про поїздку у с. Карильське Коропського району у вересні — жовтні 1926 р. Він дав змогу встановити, що на Афоні тільки в Пантелеймонівському монастирі подвизалися ченцями шість мешканців с. Карильське, звідки був родом прп. Лаврентій, і який теж хотів лишитись назавжди на Афоні, але доля розпорядилася, щоб він ніс сповідницьке служіння в Чернігові в найважчі роки комуністичних гонінь на віру.

Історик зазанчає, що завдяки знайденим документам вдалось встановити точні дати народження і хрещення прп. Лаврентія Чернігівського, які до цього часу він не зустрічав у жодному з відомих досліджень про подвижника.

Добавить комментарий