Нас вчать не втручатись

«Втручатися не треба».

Так кажуть. І це іноді абсолютно правильні слова. Втручанням можна все зіпсувати; взяти на себе непотрібну відповідальність. Але іноді втручання рятує життя.

Поділюся історією з практики доктора Бернарда Лоуна, кардіолога, який отримав Нобелівську премію і дожив майже до ста років при здоровому глузді — зараз йому 97. Лоун або Лаун, в іншій транскрипції, — лікував «сердечників». Робив операції, призначав терапію, підтримував словом — дивовижний дар у нього, великий талант підтримувати пацієнтів. Але ось що він робив — це йде врозріз з усіма принципами сучасної медицини.

Доктор лікував одного індійця, який пережив інфаркт. Хворий був у небезпечному стані. Серце його розірвалося через наклеп шурина, чоловіка сестри. Цей шурин обмовив пацієнта перед усіма родичами, до цього відмінно покористувавшись його допомогою. Так обмовив, що рідна мати позбавила цього пацієнта спадщини і порвала з ним стосунки. Доктор дізнався про цю історію — він розпитував хворих про їх життя. І сам відчув сильний стрес: весь спітнів і відчув потрясіння. А потім пішов і написав листа матері цієї людини. Пояснив матері, що життя її сина — в її руках. І син може померти, якщо так до нього ставитися. Він захворів через наклеп і ваш вчинок. Подумайте про це і врятуйте свого сина!

Ось так.  Доктор дав ще різні корисні поради. І врятував індійця від смерті; мати розкаялася в своєму вчинку, помирилася з сином. Хворий видужав.

А в іншому випадку доктор дізнався, що зять знущається над дідусем. Цей дідусь переписав бізнес на зятя і переїхав до нього в будинок. Зять робив старенькому зауваження, а потім став лаяти його за те, що той у своїй кімнаті ходить вночі. Тупотить і заважає спати. Дідусь страждав безсонням. Тепер він всі ночі проводив, зіщулившись у жменьку в кріслі, боявся поворухнутися! Звичайно, у нього заболіло серце … Доктор змусив дочку дідуся змінити ставлення до літньої людини і купити йому будинок. Гроші ж ці люди забрали собі, і бізнес привласнили …

І це тільки дві маленькі історії з практики лікаря, який не зобов’язаний і не повинен був втручатися. Його завдання — лікувати. А він писав листи, бесіди вів, заступався і навіть тиснув … Втручався. І цим рятував.

Нехай будуть благословенні ті, хто ось так втручається. Хто заступається і бореться за життя інших. І всім хотілося б потрапити до такого лікаря і спілкуватися з такою людиною, здатною втрутитися і захистити … Але зараз вчать не втручатися. Кожен повинен сам вирішити свої проблеми, так кажуть. Але не завжди у людини досить сил або знань, щоб проблему вирішити і захистити себе.

Тоді на допомогу приходять ці люди, які порушують правила. Втручаються. І рятують невинних …

Автор: психолог Ганна Кир’янова

Добавить комментарий