Вознесіння Господнє: історія свята

На 40 день після Великодня весь православний світ відзначає одне з 12 найважливіших свят церковного року — Вознесіння Господнє. У 2019 році його святкування випало на 6 червня.

Назва свята відображає суть події — це вознесіння на Небо Господа Ісуса Христа, завершення Його земного служіння.

Число 40 — не випадкове, а наповнене глибоким сенсом. У всій Священній історії число 40  знаменувало закінчення великих подвигів. За законом Мойсея в 40-й день після народження батьки мали приносити своїх дітей у храм, до Господа. І тепер у сороковий день після Воскресіння, як би після нового народження, Ісус Христос повинен був увійти до небесного храму Свого Батька як Спаситель людства.

Після того як Христос переміг смерть, цей страшний наслідок гріха, він подарував усім нам можливість воскреснути в славі Господній. Христос підніс у Своїй Особі людську природу, в тому числі й тіло людини. Адже він підноситься на небо

Про подію Вознесіння розповідають нам євангелісти Марк і Лука. Докладно про цю подію також можна прочитати в книзі Діянь Святих Апостолів у першому розділі.

Давши учням останні настанови, Ісус Христос вивів їх геть із міста до Віфанії і, піднявши руки, благословив їх. І коли благословляв, став віддалятися від них і підноситися на небо. Вони поклонилися Йому і повернулися до Єрусалиму з великою радістю….

Зазначимо, що окремим святом Вознесіння стало тільки в кінці IV століття. Раніше це подія згадувалася під час святкування П’ятидесятниці, яка відзначалась не як один день, а цілий святковий цикл.

Вперше про святкування Вознесіння на сороковий день після Великодня йдеться в «Апостольських постановах», які датуються приблизно 380 роком. Ще в середині IV століття мати імператора Костянтина Великого рівноапостольна Олена спорудила на Оливній горі храм на честь Вознесіння. У 614 році він був зруйнований персами. Але і сьогодні на Оливній горі служать літургію в день Вознесіння. Про особливе значення Оливної гори в історії спасіння людства говорить старозавітна Книга пророка Захарії. У ній є свідчення, що в кінці часів, коли Єрусалим буде розграбований і зруйнований безбожниками, Господь зійде на Оливну гору, знищить всіх супротивників Ізраїльського народу (

Добавить комментарий