На Полтавщині відзначили 100-річчя вбитих Мгарських новомучеників (+ ВІДЕО)

Урочистості на честь Мгарських преподобномучеників — насельників Спасо-Преображенського Мгарського монастиря (Полтавщина), розстріляних більшовиками у 1919 році, відзначили в обителі в день пам’яті святих, 6 серпня.

100 років тому, 5 серпня 1919-го, напередодні престольного свята Мгарського монастиря, перед початком всеношної, в монастир в’їхав фаетон з декількома червоноармійцями. Вони наказали зібрати всіх ченців в огорожі монастиря нібито для перепису.

Не підозрюючи нічого лихого, брати стали збиратися в зазначеному місці. Коли прийшов настоятель ігумен Амвросій і 24 ченця, більшовики їм оголосили, що вони заарештовані за те, що нібито зустрічали добровольців і допомагали їм переправитися через річку Сулу біля монастиря.

Спочатку заарештованих ченців привели до військового комісаріату, протримавши їх там майже до півночі, а потім погнали Пирятинською дорогою — куди і навіщо, ніхто не знав. В 7-ми верстах від Лубно комісар Бакай наказав розділити ченців на три партії по вісім чоловік. У першій виявився ігумен Амвросій, він став благати комісара пощадити братію. До настоятеля впритул підійшов Бакай і вистрілив в упор з револьвера. Ігумен впав на землю, і в той же момент по команді Бакая солдати дали залп по решті семи монахам. Та ж доля спіткала і інші партії полонених.

Розстрілювали в темряві і в поспіху не перевіряли, хто живий, хто мертвий. Завдяки цьому деяким ченцям вдалося вижити. Всього тоді було вбито 17 ченців.

Цьогоріч святкову Божественну літургію очолив митрополит Полтавський і Миргородський Филип. Йому співслужили благочинні, клірики Полтавської єпархії та гості у священному сані.

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та єдність Православної Церкви. Після богослужіння відбувся Хресний хід до монастирського скиту.

Фото на головній: Мгарський Спасо-Преображенський монастир

Добавить комментарий