Доньки священика молились Іоанну Шанхайському про перемогу в ІТ-конкурсі

Варвара і Параскева Овчаренко, дочки клірика храму святих благовірних Петра і Февронії в Запоріжжі протоієрея Олександра Овчаренко, а також Єлизавета Еренбург і Ольга Табунщик стали переможцями національного етапу Міжнародного конкурсу IT-підприємництва для дівчат Technovation Challenge Ukraine, і тепер, разом з переможцями-фіналістами з різних країн світу, змагатимуться за грант на всесвітньому етапі конкурсу, який пройде в Сан-Франциско.

Проект Technovation Challenge Ukraine, організований у 2017 році за підтримки Western NIS Enterprise Fund і ГО «Фонд підтримки реформ в Україні», покликаний зацікавити українських дівчат-підлітків у віці 10-18 років IT-галуззю і навчити їх вирішувати соціально значущі проблеми за допомогою сучасних технологій. Кращі проекти отримують призи і шанс поїхати до Каліфорнії.

Варя Овчаренко, учасниця команди-переможниці, розповіла, що особливо молилася про перемогу святителю Іоанну Шанхайському і Сан-Франциському і вірила, що святий допоможе, оскільки їхня ідея була саме в тому, щоб допомагати бідним і знедоленим — тим, кому гірше, ніж нам.

Вона розповіла, що одного разу дівчатка побачили величезну кількість придатної до вживання їжі, викинутої супермаркетом. Думки про те, що цю їжу можна було б роздавати бідним, і наштовхнули на створення мобільного додатку.

«Але бездомні не зможуть користуватися нашим додатком, так як у них немає телефонів, тому придумали ще один варіант, що волонтерські організації будуть користуватися нашим додатком, за допомогою нього будуть шукати супермаркети і ресторани найближчі, які готові віддати їжу, і вже волонтерські організації будуть віддавати цю їжу бездомним, — пояснила Варя. – Наш додаток — це спосіб познайомити волонтерські організації з супермаркетами і ресторанами, в нашому додатку ресторани, супермаркети будуть виставляти їжу, яка придатна до споживання, але не на продаж».

Дівчинка підкреслила, що за допомогою цього мобільного додатку можна не тільки нагодувати бездомних і більш якісно організувати роботу волонтерських організацій, але і допомогти самим ресторанам, які змушені витрачати кошти на утилізацію їжі.

«Ми молилися святим, щоб допомогли в справі, допомогли закінчити роботу, правильно написати бізнес-план і нічого не забути, щоб в процесі розробки програми ми в команді не сварилися, — зазначила Варя. — У нас, до речі, вже є список волонтерських організацій, які готові співпрацювати і зацікавлені в нашому додатку ».

Добавить комментарий