Як правильно розуміти слова Христа: Хто більш, як Мене, любить батька чи матір, той Мене недостойний

«Хто більш, як Мене, любить батька чи матір, той Мене недостойний. І хто більш, як Мене, любить сина чи дочку, той Мене недостойний» (Мф. 10: 37).

Цей вислів Христа з Євангелії часто викликає у людей сумнів, тривожні думки. Як слід розуміти ці слова, пояснив Блаженніший Митрополит Онуфрій під час щотижневої програми «Слово Предстоятеля», яка виходить на телеканалі «Інтер».

«Коли люди чують це, то спокушаються, бо як можна ненавидіти батька. Та Бог не каже нам ненавидіти, Він каже, що любити слід навіть ворогів, не те що батьків. Але Бога потрібно любити більше, ніж батька і матір. Чому? Тому що вони є знаряддям в руках Божих, через яких Бог привів нас у світ», — пояснив Архіпастир.

Предстоятель підкреслив, що «та людина, яка вірна Богові у всьому і скрізь, та людина, яка любить понад усе Бога, отримує дар від Бога більший, ніж вона пожертвувала [заради Святої віри], та людина отримує мир, спокій, а в майбутньому сподобляється вічного спасіння у Христі».

«Намагаймося бути святими, робити все, щоб ми жили святим життям, і Бог і нас наповнить миром, любов’ю, щастям, і ми будемо благословенні в цьому віці і в віці майбутньому», — закликав Владика.

Дивіться повний випуск програми:

Добавить комментарий