Онуфрій Великий як дороговказ, де варто шукати щастя

У День свого небесного покровителя, 25 червня, Митрополит Онуфрій розповів, де сучасній людині варто шукати щастя.

Блаженніший Владика привів приклад з житія свого небесного покровителя – преподобного Онуфрія Великого, а також пояснив духовне значення подвигу таких святих пустельножителів для світу.

«Він знайшов там, у пустелі, святість духовну, знайшов і щастя, і радість, і мир, все, що потрібно для людини. Ми шукаємо часто щастя не там, де воно є, часто в алкоголі, наркотиках, та щастя знаходиться не у світі, воно знаходиться у Бога. Та людина, яка живе з Богом — вона може бути багатою чи бідною, може бути вченою чи простою,  знаходить для себе мир, щастя і радість».

Зазначимо, що преподобний Онуфрій Великий був одним з тих славетних пустельників, які усамітнювалися в дикій і суворій Фиваїдській пустелі Єгипту в IV столітті, за імператорів Констанція і Валента, єретиків-аріан. Саме в цій пустелі стародавні подвижники полум’яною молитвою, постом і покаянням захищали святу віру християнську від єресі і помилкового вчення.

У десятирічному віці святий Онуфрій пішов у пустелю, бажаючи наслідувати святих пророків Іллю та Іоанна Предтечу. Коли він таємно вночі вийшов з монастиря, перед ним з’явився промінь світла, що вказав шлях Онуфрію до місця його подвигів у пустелі. Тут Онуфрій Великий знайшов старця-пустельника, з яким він прожив деякий час, навчаючись у нього правил пустинножительства. Через кілька років старець помер, і Онуфрій шістдесят років прожив на самоті.

Багато скорбот і спокус зазнав він за цей час, але милість Господня ніколи не покидала його. Тому його настанови, його суворе  життя у пустелі таке дороге для нас усіх сьогодні, коли знову на Святу Церкву падають звинувачення і наклепи. І саме приклад преподобного Онуфрія Великого повинен надихати на служіння Господу і відданість стародавніми канонами і статутами Святої Православної Церкви, — розповів Владика Онуфрій.

Добавить комментарий