Митрополит Антоній: Піст — це не спорт, коли потрібно добігти до фінішу

Час, відведений для посту, — можливість конструктивного самоаналізу і самооцінки. Про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Піст – це лише про «мене», а не про «інших»

«Існують загальні поширені помилки у бажаючих приступити до посту, і не тільки до Петрового. Піст — це можливість перевірити себе і підкоригувати тільки себе. Ніяким чином наш настрій під час посту не повинен стати проблемою для ближніх, якимось зовнішнім подразником », — зазначив владика Антоній.

За його словами, коли приступають до посту, особливо новачки, забувають про це і прагнуть щосили втягнути в піст всіх знайомих і незнайомих, що трапляються під руку, нав’язують свій спосіб життя, свої постулати.

«В результаті, отримуючи відмову або наражаючись на грубість, вони перетворюють піст у війну з оточуючими людьми, забуваючи, що рухатися-то потрібно якраз в протилежному напрямку — прагнути до любові, терпіння, смирення», — сказав архієрей.

Під час посту «фініш» — не головне

«Піст — це не спорт, коли потрібно добігти до фінішу першим з останніх сил і отримати приз, — продовжив він. — Піст — справа суто особиста, як правило, неафішована і незаточена під швидкий і явний результат. Це свого роду накопичення духовних сил і навичок, наш духовний резерв маленьких досягнень. І головним з них буде відсутність претензій до оточуючих, Церкви, Бога. Звинувачення в своїх проблемах кого б то не було — вірна ознака того, що щось йде не так у духовному розвитку».

За словами владики, віруюча людина «тверезо і спокійно, без надриву зізнається собі в усіх своїх промахах і проколах, у всіх проблемах, що відбуваються, знаходить свою провину або бачить волю Божу, намагається проаналізувати і змінити ситуацію, знову-таки за рахунок зміни себе самого, а не інших».

«Час, відведений для посту, — можливість конструктивного самоаналізу і самооцінки. Піст — це зосередження на собі і своїх звичках, пристрастях. Якщо такий піст настане в нашому житті, якщо осуду ближніх в ньому не буде місця, то ми заслужимо Божого благословення, яке не можна порівняти ні з якими земними нагородами », — зазначив митрополит Антоній.

Добавить комментарий